Klicki 1000 soovitust

Tahad higiseks väntamata kiirelt kohale jõuda? Siin on kuumadeks päevadeks sobiv Xiaomi liikur

Elektritõukerattad muutuvad temperatuuri tõustes iga pügalaga aina kasulikumaks: elektri jõul ringi tiirutades muutub ka tuulevaikne ilm mõnusalt jahutavaks ja palavuse käes pole vaja end higiseks vändata, et kohale jõuda. Vahemaad võivad olla pikemad – sina vaid seisa, elektriliikuri juhtimine on väga lihtne ja intuitiivne.

Xiaomi on elektritõukerataste maailmas üks tuntumaid tegijaid, kui just mitte kõige tuntum: vastupidavad, kerged ja pika aku tööajaga liikurid on jõudnud tänavapilti ja see konkreetne mudel – Xiaomi M365 (hind 429,99 eurot) on teiste seast silmapaistev mitme hea omaduse poolest.

Väga kerge liikur kaalub vaid 12,5 kg – võid selle igale poole käe otsas kaasa võtta. Samuti on kaasavõtmisel mugav kokkuklappimise võimalus – vaid kolme sekundiga on pakitud sõiduvahend nii väikeseks, et saad kasvõi spordikotti panna või muidugi ka auto või takso pagasiruumi tõsta.

Aku kestvus on Xiaomil piisav mistahes linnasõitude jaoks – 30 km on rohkem, kui paljudel teistel elektritõukekatel ja kui sõidab (kuni 100 kg kaaluv) täiskasvanu, siis jääb ka sel puhul alles ikkagi piisav varu, et näiteks ühest linna otsast teise tööle jõuda. Aku tühjenemisest annab märku mugaval libisemisvastasel lenksul asuv LED-indikaator.

Turvalisus on tagatud esi- ja tagatuledega ning topeltpiduritega. Kiivrit peaks sellegipoolest kandma iseenda ohutuse huvides, paha ei tee ka põlve- ja randmekaitsed nagu rulluiskudega sõites, sest kiirused võivad olla sama suured. Sel mudelil on maksimaalseks kiiruseks 25 km/h.

Elektriliikurile on saadaval mobiiliäpp – üle Bluetoothi näeb mitmeid seadme parameetreid, teha saab tarkvarauuendusi ja planeerida oma sõite.

Elektritõukeratas pole enam haruldus – sellega sõidavad kõik, nii noored kui vanad, sest see on mugav ja kiire viis liikumiseks ummikuterohkes linnas. Ka hind on juba üsna soodne, jäädes keskmise jalgratta hinnaklassi.

See on Klicki poolt toimetatud ja kureeritud rubriik, kus Klick soovitab oma tootevalikust nutikaid, lahedaid ja huvitavaid asju ning annab nõu.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.