Tark robottolmuimeja teab, kuidas tolm ja plekid kätte saada ja asjadest mööda põigelda

Robottolmuimeja võib sel ajal, kui sina puhkusel oled, kodu tolmuvabana hoida. Hiljem, kui tagasi tuled, pole vaja enam ennast koristamisega nii tihti vaevata – kui sellega ära harjub, siis avastad, et investeering tarka masinasse on korraga lisaks puhtale põrandale ka hulga vaba aega juurde tekitanud.

Siin on üks hea robottolmuimeja – intelligentne ja oskab kodu kaardistaja, et kogu põrandapind saaks ühtlaselt ära puhastatud. Pikemaks iseseisvaks tegutsemiseks on aga robottolmuimejale võimalik lisaks veel tolmukoguja juurde võtta, mis ringi liikuva masina väikse tolmuanuma iga kord laadimisjaama jõudes puhtaks imeb, et saaks täiesti hooldusvabalt veel pikemalt toimetada.

Praegu saab robottolmuimejaga kaasa ka vajaliku kingituse – Baseus A1 käsitolmuimeja (väärtus 49,99 eurot), millega diivanivahesid ja neid nurgataguseid puhastada, kuhu masin ise ligi ei pääse.

Roborock S7 MaxV (hind 799,99 eurot) on varustatud väikese kõrgendikuga, kust skännitakse LIDARiga ja kaameraga kolmemõõtmeliselt kogu ümbritsevat ruumi. Kaamera pilte aga kuskile privaatsuse ja turvalisuse huvides ei salvestata. Tuvastatud mustrite järgi leitakse üles takistused, millest peab mööduma, aga mitte samas põrandat sealt ümbrusest koristamata jättes. Tehisintellekt arvutab iga kord vastavalt toa olukorrale õige marsruudi, tiireldes ümber maha unustatud mänguasjade, sokkide, susside, tooli- ja lauajalgade.

Roborockil on selleks tehisintellekti arvutusi abistamas täiesti uus võimsam närvivõrguprotsessor.

Tolmuimeja abiga saab ka kodustega rääkida. Siin pole veidrat midagi – peal on kaamera, mida muidu on vaja navigeerimiseks, aga üle WiFi saab koduomanik selle abil ümbrust vaadata ning nüüd ka läbi kõlari rääkida. Seega on masin seega lisaks nagu koduse valvesüsteemi mobiilne osa.

Uue põlvkonna robotil on nüüd pea poole suurem imemisvõimsus – 5200 Pa. Lisaks oskab seade mopiga põrandaid niiskelt pesta. Seda saab teha ühe sõiduga – kui oled äpist määranud niiskelt puhastamise ja tolmu imemise alad, siis robot seda teebki. Keelualadelt jäetakse aga üldse puhastamata. Vaipadele sõites kerkib mopp kõrgemale, et saaks takistamatult edasi liikuda.

Äpist on puhastamist võimalik jälgida ja sinna ilmub korteri või maja kaart, mille tehisintellekt ise kokku paneb ja pidevalt täiustab. Sellel kaardil on lihtne oma puhastustsoone hallata ja valida, mida, kuidas või kas üldse puhastada.

Robottolmuimeja komplekt Roborock S7 MaxV+ (999,99 eurot) on aga hea lahendus just neile, kes mõnikord pikalt kodust ära on või ei taha tolmutöödega üldse tegeleda. See robot koos laadimis- ja puhastusjaamaga lubabki vähemalt kaheksaks nädalaks koristamise unustada, sest masinal on laadimisjaamas olemas puhastusjaam, mis tolmukasti iga kord tühjaks tõmbab.

Nii saab kolmeliitrise tolmukotiga hakkama poolteist kuud, siis tuleb aga vaid täis kott ära vahetada ning midagi muud teha polegi vaja kogu järgmise pooleteise kuu jooksul. Kui kasutad märgpuhastust, siis tuleb muidugi aeg-ajalt ka vett lisada.

Tolmukoguja maht on ringiliikuval robotil 0,4 liitrit, veepaagi maht 0,2 liitrit. Allergikuid aitavad tõhusad meditsiinilisel tasemel HEPA filtrid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.