Kui tahad, et andmed oleks ka kaasas olles täiesti kindlalt kaitstud löökide, niiskuse ja magnetite eest, siis võta mahukas SSD. Tavalised kõvakettad vastupidavuses enam välkmäluketastega võistelda ei suuda.
Oleme aastakümneid oma andmeid hoidnud habrastel kõvaketastel, kus suletud kestas pandi väga kiirelt pöörlema plaadid, millel ülitihedalt salvestatud kõik meie tähtsad andmed. Nende plaatide kohal liikus kiiresti edasi-tagasi lugemis-kirjutuspea, aga kui kõvaketas juhtus saama liiga tugeva löögi, siis see pea võis tabada andmekandjat ja lüüa sellest lahti killu – kasvõi mikroskoopilise, aga kui see kübe jäi tiirlema hermeetilisse ruumi kõvakettaplaatide vahele, siis hakkas see omakorda aja jooksul uusi tükke plaatidelt lahti lööma, kui nendega kokku põrkas. Seega aja jooksul tekkis kõvakettale vigu ka üsna keskmiste löökide tõttu aina juurde ja süütuid mükse kaasaskantavad kõvakettad ikka saavad.
Samas on meil juba peaaegu täielikult käes SSD-ajastu. Sülerites asuvad energiasäästlikud SSD-d, millel puuduvad liikuvad osad ja mille töökindlus juba ületab kõvakettaid kordades, rääkimata kiirusest. Miks mitte siis hankida omale üks selline vastupidav salvestusseade?
A-Data SSD SD700 256 GB (hind 99,99 eurot) just ongi selline – lisaks löögikindlusele on see pakitud ka veekindlasse kesta, et niiskus muret ei teeks. veekindla kummilapatsi taga asub kiire USB 3.1 pesa arvutiga ühendamiseks. Eraldi toidet pole uuel kiirel USB-ühendusel vaja.
Seega võid välise SSD salvestusseadmega oma tähtsa info hoida kaitstuna nii põrutuste kui vee eest, samuti ei riku seda magnetid. Ainuke asi, mida peab endiselt silmas pidama, on see, et kõik kaasaskantavad seadmed kipuvad ära kaduma, kui liiga hajameelne oled. Selle eest SSD-tehnoloogia paraku ei kaitse, pigem isegi soosib, sest kaasaskantavad välkmälukettad on kergemad ja väiksemad ning nende kadumist ei pruugi nii lihtsalt tähele panna. Niisiis jälgi hoolega, et oma mahukat andmekogu kuhugi maha ei unustaks.
Vaata ka kaasaskantava SSD videoülevaadet: