Ulefone Armor 9 (hind 599,99 eurot) on termokaameraga telefon, mis iseenesestmõistetavalt teeb nii tavalisi pilte kui videoid, aga võtab üles ka soojuskiirgust. Lisaks on seade väga vastupidava veekindla korpusega. Termokaameral on terve hulk kasutusvõimalusi, mida võib paljudes olukordades vaja minna.
“Tavaline” põhikaamera on Ulefone’il vägagi korralik — Samsungi tipptelefonidest tuntud 64 MP sensoril põhinev 3D HDR tehnoloogiaga kaamera teeb selgeid pilte erinevates olukordades ja ka hämaras. FLIRi termokaamera koos MRX-tehnoloogiaga aga aitab eristada objekte temperatuuri järgi ja salvestada termopilte, mis näitavad temperatuurierinevusi.
Siin on mõned olukorrad, kus termokaameraga telefonist on palju abi.
Majade soojuslekete avastamine. Kui tegeled ehituse või kinnisvaraga, on ülimalt lihtne igal hetkel haarata telefon ja uurida, kas aknad-uksed või katus ikka peavad sooja või kaob see atmosfääri. Ka uut elamist ostma minnes on külmemal ajal hea vaadata, kas maja või korter püsib soe.
Kadunud loomade otsimine. Kui kass puges põõsasse või tahad teada, kes pimedas aianurgas krabistab, siis termokaamera paljastab selle kohe, isegi kui ümberringi on pilkane pimedus.
Valvekaamera. Tahad teada, kas keegi on äsja ukselinki katsunud või uksekella vajutanud? Termokaamera näitab selle kohe välja, sest soojast sõrmest jääb alati märk maha, mille kaamera tuvastab veel mitu minutit hiljemgi.
Rikete avastamine. Kui sõidukil on pidurid korrast ära või kuumeneb mõni masina katkise laagriga detail üle, siis termokaamera tuvastab rikkekoha kohe.
Ohutuse tagamine. Kas pliit on liiga kuum või juba jahtunud? Termokaameraga saab ilma kätt kõrvetamata “katsuda” nii pliidiplaati kui kööginõusid. Matkal saad teada, kas võib teepoti tulelt ära võtta või on sang liiga kuum.
Kehatemperatuuri mõõtmine. Praegu on paljudes koolides uksele paigutatud kehatemperatuuri mõõtmiseks termokaamerad, kuid Ulefone’i näol on üks selline sul alati taskus kaasas. Ehkki termokaamera pole kraadiklaasi täpsusega, saad ikkagi ligilähedaselt hinnata, kas inimene on haige või mitte.
Elektrilühiste leidmine. Kui elektrisüsteemis on leke või ülekoormus, siis juhtmed kuumenevad. Temperatuurierinevused näitavad selgelt kätte, millise kaitsme või kaabli juurest tuleks riket otsida.
Öönägemisseade. Seal, kus palja silmaga enam midagi ei näe, võib termokaamerast abi olla. See registreerib pindade temperatuuri — iga keha temperatuur on tavaliselt natuke erinev. Nii saabki pilkases pimedas ümbrust näha.
Tulekahju allika avastamine. Kui kõik on mattunud paksu suitsu sisse, saab termokaameraga kindlaks teha, kus asub suitsu allikas ehk tuli ja täpselt sinna suunda tulekustuti suunata.
Kanalisatsiooniummistuste avastamine. Kui torud on umbes, tuleb kraanist lasta jooksma kuuma vett, mis soojendab üles selle koha, kus ummistus on tekkinud. Nii saabki termokaameraga nii-öelda toru sisse näha ja ummistuse täpse asukoha teada.