Klicki 1000 soovitust

ThinkPad E14 G3 – jah, see on ikka seesama legendaarne ThinkPad, aga moodsa sisu ja vormiga

Kui mõned IT tooted on oma elu juba jäädavalt ära elanud ja neid meenutatakse nostalgiliselt inimeste poolt, kes selle hiilgeaegadel neid kasutasid, siis ThinkPadiga on lugu hoopis teine. Jah, endiselt võib osta pea identset või samasugust, nagu kümme või enam aastat tagasi, aga see ei tee Lenovo pakutavat legendaarse brändi toodet veel vanarauaks. Siiamaani on ju vaja kiiret, vastupidavat ja võimsat töövahendit. Ja siiamaani ThinkPad seda on, pakkudes vastupidavust ja pikka tööiga, mida mujalt niisama lihtsalt ei leia.

ThinkPad E14 G3 (hind 599,99 eurot) on seega endiselt punase juhtnupuga klahvide G, H ja B vahel, mida on lihtne kasutada hiireplaadi asemel. Hiireplaadi kohal on aga sel mudelil samuti endistviisi eraldi suur hiire vasak ja parem nupp, mida on väga mugav kiiresti kasutada puuteplaadi enda pinna asemel ning keskel kerimisnupp, millega saab kähku lehekülgi üles-alla liigutada ja millega ThinkPadi kasutajad on aegade algusest harjunud.

Sülearvuti on ka mõõtmete poolest väga hästi ajaga kaasas käinud ja ehkki endiselt on korpus must ja plastist (tugevdatud plastist!), on arvuti õhuke (1,79 cm) ja kerge (1,64 kg) igal pool kaasas kandmiseks.

Külgedelt kitsaste ekraaniäärtega saab 14-tollise ekraani ära mahutada palju väiksemasse kesta ja veidi laiemas ülaservas leidub HD kvaliteediga veebikaamera. Selle ette käib Lenovole omaselt ThinkShutteri füüsiline luuk, mis veebikaamera silma kindlalt sulgeb ja nii pole ohtu, et kaamera kogemata sisse on lülitatud või mõni pahavara seda kasutama hakkab.

Sülearvutil on sees energiasäästlik AMD Ryzen3 protsessor ja see annab koos 57 Wh akuga üsna muljetavaldava 15,8-tunnise tööaja.

Ärisülearvuti jaoks on neid töötunde aga väga vaja, sest lisaks kaheksatunnisele tööpäevale võib juhtuda, et enne ja pärast tööd on vaja masinat veel reisides kasutada lennujaamas, bussis või lennukis.

Külgedelt leiab kõik vajalikud ühendused: toite toega USB C (Power Delivery pluss andmeside), USB A (2x), HDMI pesa monitoriga ühendamiseks, LAN pesa kontorivõrku pääsemiseks kaabli abil ning muidugi 3,5-millimeetrine kõrvaklappide-mikrofoni pesa. WiFi toetab 802.11ac tasemel kiirusi, ühendada saab ka Bluetoothi seadmeid.

Kuid kõik selle saab ärikasutaja jaoks kätte vägagi soodsa hinnaga – alla 600 euroga. Selle hinnaga tasub tegelikult tähtsa kontoritöö kõrval osta see masin ka näiteks tudengile koolitöödeks või kodutöö tegijale, kellel vaja vahest ka kodust väljas näiteks kohvikus või raamatukogus arvutit kasutada. Võimsust ja mobiilsust on piisavalt ning lisaks veel Lenovo Thinkpadi tuntud vastupidavus koos äriklassi turvalisusega. Nimelt krüpteeritakse SSD-l olevad andmed spetsiaalse üliturvalise TPM mooduliga ning sisselogimiseks saab kasutada nii kaameraga näotuvastust kui sõrmejäljelugejat toitenupul. Läbiproovitud klassikat tasub usaldada, sest sees on ju Lenovol kõik uus, jäänud on aga alati vajalik kiirus ja vastupidavus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.