Klicki 1000 soovitust

TicWatch Pro – Androidiga kell on saanud odavaks ja kauakestvaks

Nutikelladel ja pulsikelladel on kaks põhimõttelist erinevust, mis nende vahel valijale kohe silma torkavad. Esiteks – nutikellad kestavad tavaliselt ühe päeva, siis tuleb neid laadida ja teiseks on need kordades (mõnikord enam kui kümme korda) kallimad, kui odavamad pulsikellad. Mobvoi Ticwatch Pro lükkab need eelarvamused nüüd ümber.

Klassikalisi käekelli jäljendav Mobvoi TicWatch Pro (hind Klicki poes 239,99 eurot) on Google´i nutikelladele mõeldud operatsioonisüsteemiga Wear OS, mis on sobiv kaaslane Androidi ja IOS-iga nutitelefonide kasutajale ning üsna tuttav ka – kella saab saata Wear OS-i äppe, millest enamik on mobiilikasutajatele juba tuttavad: Maps, Uber, Gmail, Spotify jne. Selleks, et neid kõiki kasutada, tuleb oma nutiseadmesse installida Wear OS-i äpp, mis töötab alates Android 4.4 versioonist (välja arvatud üliodavate telefonide Android Go) ning iOS-iga alates versioonist 9.3.

Nutikell on hea ekraaniga. TicWatchil on üks omapärane lisand, mis tagabki aku erakordselt pika tööea, sest alati ei pea sisse lülitama suurt ja värvilist nutikella ekraani. Nimelt on sel mudelil mitmekihiline paneel – üks kiht on traditsiooniline värviline LCD ekraan, kuid teine jälle ajaloolise välimusega ühetooniline vedelkristallpaneel, mis praktiliselt voolu ei tarbigi – seesama mustvalge, mida teame juba aastakümnete tagant elektronkelladest. Tehnoloogia küll on sel energiat säästval displeil pisut teistsugune ja uuem – FSTN LCD.

See tagabki, et nutikas kell, millel on Androidi äpid ja palju võimalusi, kestab aktiivsel kasutusel terve töönädala – vähemalt viis päeva. Kui kasutad spordirežiime ja muid energiamahukaid äppe vähem, võib kell ilma laadimata vastu pidada nädalaid.

Nn Essential-režiimis kuvatakse vähem infot: kellaaega, läbitud samme, kuupäeva jm, lülitamata sisse taustavalgustust. Kuna see kiht on läbipaistev ja tumedaks muutuvad ainult kuvatavad kirjad, saab Essential-režiimis ekraani väga hästi lugeda ka ereda päikesevalguse käes. Essential-režiimis ilma nutifunktsioone kasutamata peab kell vastu isegi terve kuu.

Qualcomm Snapdragon Wear 2100 kiibistik on kiire, nii et jaksab jooksutada ka arvutusmahukaid äppe. Probleemideta jookseb näiteks Google Mapsi navigatsioonirakendus, samuti saad Spotify jaoks kella alla laadida hulga muusikat. Nutikellal on allalaaditavate mahukate meediafailide jaoks 4 GB sisemist mälu.

Bluetoothi abil saad otse kellaga ühendada ka oma juhtmevabad spordiklapid – ei peagi trenni või ekstreemsporti tehes nutitelefoni kaasa võtma.

TicWatch on harrastajale mugav erinevate trennide ja spordialade jälgimiseks – kõikvõimalikud alad jalutamisest jalgrattasõidu ja ujumiseni (korpus on veekindel kuni 1,5 meetri sügavuseni kuni 30 minutit) on esindatud. Kella enda GPS aitab vahemaid mõõta ja kiirust jälgida.

Muidugi on TicWatchil olemas ka kõik kontori-inimestele vajalikud omadused – kõnedele vastamine või neist keeldumine, teadete näitamine nutikella ekraanil ja päevase aktiivsuse mõõtmine. Sihverplaate saab vahetada ja valida äpist omale kõige sobivama:

Wear OS-iga ilmselt üks odavaimaid kellasid on seega seljatanud kaks kõige suuremat nutikellade probleemi – aku kestab nüüd pikalt ja kell ise ei maksa enam korraliku nutitelefoni hinda, vaid on sellest oluliselt odavam ja taskukohasem.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.