Klicki 1000 soovitust

Töö ja lõbu koos: hiir, mis sobib hästi nii mängurile kui kontorirotile

Poes on eraldi riiulites nii-öelda tavalised ja mängurihiired. Kuid tavaliselt on töötegija ja mängur üks ja sama inimene – hea oleks ju kasutada sama hiirt, mis kogu aeg käepäraselt laual. Roccatil ongi üks selline, millel mõistlik hind ja lisaks saab praegu kingina kaasa ka Roccat Kanga hiiremati.

Roccat Kone Pure SE (hind 39,99 eurot) on Pure sarja kuuluv odavam mängurihiir, mis suuruselt 91% suurest Kone hiirest, kaalub vaid 88 grammi ja kasutab sensorit, mis tagab 5000 pikslit/tollile täpsuse. Eliitklassi hiireks teeb selle spetsiaalne sõrmesõbralik kergelt sametine kate ja parajalt pika käiguga kerged hiireklahvid. Tegelikult on enamus komponente Kone kallima mängurihiirega samast klassist, vaid mõõtmeid on pisut vähendatud, mis mõnedele on isegi plussiks.

Kindlasti tuleb paljudele üllatusena, aga ka moodsatel hiirtel on nüüd protsessorid. Neile pole vaja gigahertsides taktsagedust, Roccati hiire südameks on hoopis ARM Cortex-M0 50 MHz protsessor. See tagab optilise sensori poolt loetud näitude täpsuse ja edastab väljaarvutatud liikumise ülikiirelt arvutisse. Sinna läheb ka 2D ketta kerimisinfo.

Kiirusele annab juurde otseühendus USB kaabliga, mis on peenike ja elastne, et võimalikult vähe takistada hiire liigutamist. Kaabli pikkus on 1,8 meetrit.

Tarkvaraga Roccat Swarm saab hiire oma käe järgi ära seadistada ning kõik täpselt paika panna. Hiirel on kokku seitse nuppu, mis on ka kontori-inimese jaoks vajalik komplekt: lisaks kerimiskettale leiab pöidla juurest edasi- ja tagasiliikumise nupud, millega näiteks eelmisele või järgmisele veebilehele ühe klõpsuga liikuda. Kontoriinimese jaoks on ka hiire suurus ja täpsus väga head – mõne tavalise halli tüüphiirega on peenemates Exceli tabelites või mõnedes paljude menüüdega spetsiaaltarkvarades raskem liikuda, Roccati aga saab seadistada väga täpselt just enda jaoks sobivale tundlikkusele vastavaks.

Ning muidugi ei maksa unustada ka välist efekti – sellel Roccati hiirel põlevad värvilised RGB LED-id, mis muudavad värve.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.