Ühekäetelefon Xiaomi 12X mahub lahedalt pihku, aga on endiselt piisavalt suur

Kui suure ekraaniga nutitelefonid on juba muutunud nii suureks, et väiksema kämblaga inimesed ühe käega enam üle ekraani ei ulatagi vajutama, siis kitsama, vaid 69,9-millimeetrise korpusega Xiaomi 12X (hind 599,99 eurot) on juba piisavalt kitsas, et saab vabalt hakkama vaid ühe käega mobiili katsudes.

Sellest kitsusest hoolimata on ekraan siiski üsna suur – 6,28 tolli, seega ei jää ka filmi vaatamiseks või mängude mängimiseks väheseks. Ekraan on püstipidi pikem, mis on sobiv just üles-alla kerimiseks. Seda tehakse kõige rohkem sotsiaalmeedia äppides või ka veebis surfates või isegi oma e-postkasti kiigates ja kirju lugedes. Resolutsiooniks on veidi ebatavalisem 1080 x 2400 pikslit, mis jätab Full HD formaadis videole servades veidi musti ääri, kuid nagu öeldud, on pikem vaateväli parem püstipidi kerimisel – korraga jääb vaatevälja rohkem asju.

Mobiilil on korralik 4500 mAh aku, mis pole küll hiigelsuur, aga säästliku protsessoriga kestab siiski enam, kui ühe päeva. Kiirlaadimisega saab aku täis vaid 39 minutiga.

Xiaomi 12X ekraan on 120-hertsise värskendussagedusega, aga nagu paljudel nutitelefonidel viimasel ajal kombeks, suudab see mudel samuti värskendussagedust vastavalt vaadatavale sisule muuta 60-120 Hz. See on hea aku säästmiseks.

Tagaküljel on igati soliidne 50 MP Sony sensoriga põhikaamera, mida toetavad veel 123-kraadise vaatenurgaga 13 MP ülilainurk-kaamera ning 5 MP makrokaamera koos telefoto võimalusega. Esikaameraks on 32 MP sensoriga lainurk-kaamera, mille kaadrisse mahub ka suurem seltskond.

Korpus näeb välja ja tundub ka käes üsna soliidsena, kuna kasutatud on alumiiniumi ja Victuse kriimustuskindlat klaasi. Xiaomil on ka kombeks uue telefoniga kaasa panna läbipaistev ümbris, mis disaini ja värve ära ei peida, kui oled ostnud just enda maitsele sobiva tooniga mudeli. Saadaval on kolm erinevat värvitooni.

Stereokõlarite kõrvalt leiab kirja Harman Kardon ning see tähendab, et heli osas on kaasa rääkinud oma ala asjatundjad.

Kuigi korpus pole veekindel, on see siiski vastupidavam, kui tavalised mobiilid. Nagu öeldud, kaitseb kriimustuste ja löökide eest Victuse kriimustuskindel kate, kuid lisaks kannatab mobiil pritsmeid ja niiskust. Lausa vee alla siiski minna ei tohi, sest ametlikult pole sel mudelil veekindluse reitingut.

Kellele see mudel võiks sobida? Loomulikult kõigile neile, kellel pole pikki näppe ja suurt kämmalt. Ekraan ja kaamerad on aga tasemel, seega sobib see mudel oma hea sisemise jahutusega ka mängurile, filmide ja sotsiaalmeedia vaatajale ning keskmisest tugevam korpus tähendab, et võiks olla hea ka õpilase koolilõpu-telefoniks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.