Klicki 1000 soovitust

Üheksa põhjust, mis teevad HP ENVY x360st hea sülearvuti igas olukorras

Sülearvutid on tavaliselt mitmesuguseid erinevatele kasutusaladele: kooliks, kontoritööks, reisimiseks, mängimiseks, joonistamiseks või Exceli tabelite töötlemiseks. Kuid HP-l on üks mudel – HP ENVY x360 (hind 949,99 eurot), mis sobib korraga väga erinevatesse ametitesse, kuna sel on kerge ja vastupidav metallkorpus, 360 kraadi ulatuses käänatav puutetundlik ekraan ning piisavalt võimas sisu nii mängimiseks kui puuteekraanile joonistamiseks.

Üks hea igapäevaselt kaasaskantav sülearvuti peab olema kerge ja kaasaskantav. ENVY x360 just seda ongi – kaal 2 kg, paksus 1,89 cm. Metallkorpus tagab, et pidevalt masinat kaasa võttes see katki ei läheks ning metall säilitab kauem ka kaubandusliku välimuse. Siin on aga üheksa eraldi põhjust, miks see seade erinevates olukordades kasulikuks osutub.

1. Puutetundlik kriimustuskindel ekraan

Ehkki see omadus oli aastaid tagasi üsna teisejärguline, sest Windowsi rakendused olid kõik enamasti ikka hiirele mõeldud, on nüüdseks aina enam olemas ka erinevaid mugavalt puuteekraanilt kasutatavaid äppe ja tarkvara. Selleks, et puuteekraani saaks kasutada nagu tahvlit, saabki ekraani käänata 360 kraadi klaviatuuri alla. Nüüd on sul olemas väga suure, 15,6-tollise kriimustuskindla ekraaniga tahvelarvuti.

2. Kasuta ekraani neljal erineval moel

Lisaks tahvlile saad arvutit kasutada muidugi ka tavalises sülearvuti asendis, vaadata filme n-ö statiivi asendis, kui ekraan on rohkem kui 180-kraadiselt püsti ja klaviatuuriosa toetab seda ekraani taga ning neljandana saab mängida või esitlust teha n-ö telgi asendis (vaata alumist pilti). Siis ongi ekraan “telgina” laual püsti.

3. Taustvalgustusega mugav klaviatuur ja suur hiireplaat

Sülearvutil on madalate klahvidega taustvalgustusega klaviatuur ja suur hiireplaat, mis sobib nii kontoritööks kui ka mängimiseks. Täheklahvide kõrvale paremale on eraldi ära mahutatud ka numbriklaviatuur – igati vajalik lisa kõigile neile, kes numbritega palju tööd teevad, näiteks raamatupidajatele ja inseneridele.

4. Bang & Olufseni neli kõlarit

Kõrvaklapid või lisakõlar pole alati lahendus – filmi näiteks oleks reisil olles või väljas kõige mugavam vaadata-kuulata siiski arvutist endast. Selleks on klaviatuuri kohal ning külgede all kokku neli Bang & Olufseni disainitud kõlarit, mis tagavad selge, valju ja kvaliteetse stereoheli.

5. Võimas ja energiasäästlik AMD protsessor

Sülearvutis on energiasäästlik AMD protsessor Ryzen 7 4700U, mis sobib ka mängimiseks. Akut aitab säästa režiim, mis lülitab taktsageduse väiksemaks, kui kasutaja oma tegevustes suurt arvutusvõimust hetkel ei vaja.

6. Kiire salvestusseade

Õhukese ja mobiilse arvutiga on kiire SSD juba standardiks saanud, aga sel masinal on lisaks veelgi kiirema salvestusega PCI Express ühendusega M.2 PCIe NVMe tüüpi välkmäluketas ehk SSD. Selle maht 512 GB on tavakasutajale enam kui paras – ja lisaks salvestatakse tänapäeval ju mahukamad ja harvemini kasutatavad asjad pilve, seega kõvakettaruumi kõigi oma pildi- ja dokumendiarhiivide jaoks ei pea päevast päeva arvutis kaasas kandma.

7. Kõik vajalikud liidesed olemas

Kõik-ühes HP sülearvuti puhul pole loobutud ühenduspesadest – kõik vajalik on endiselt olemas vaatamata õhukesele korpusele. Külgedelt leiab kaks USB 3.0 pesa, ühe USB C DisplayPorti toega, HDMI lisamonitori ühendamiseks, kõrvaklapi- ja mikrofonipesa ning muidugi juhtmevabadest ühendustest kiire WiFi koos Bluetoothiga.

8. Rohkem kui tööpäeva kestev aku ja kiirlaadimine

HP ENVY x360 pakub energiasäästliku protsessori toel aku tööaega kuni 9,5 tundi ja kiirlaadimist, millega saab 30 minutiga 50% täituvuse. Võimalik on terve päeva aku pealt tööd teha ja kiirelt seinakontakti juurde sattudes lõunapausiga veel pool päeva tööaega juurde laadida.

9. Office on tasuta

Peale selle arvuti ostu ei pea enam lisakulutusi kontoritarkvarale tegema, sest Microsofti kontoripakett tuleb tasuta kaasa. Kingikampaaniaga kaasatulev Microsoft 365 Personal sisaldab tuttavaid programme: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ja Access. Lisaks saab 1000 GB pilvemahtu Onedrive´i pilves ja 60 tasuta Skype´i kõneminutit kuus. Microsoft 365 Personali litsents kehtib ühe aasta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.