Klicki 1000 soovitust

Ülitäpne hiir, mis töötab kolme arvutiga

Logitechi täppishiir MX Master 3 (hind 109,99 eurot) on tundlik ja täpne juhtmevaba hiir, millega saab nii mängida kui kontoritööd teha. Kuid see sobib ka neile, kellel on palju vaja seadmeid vahetada – näiteks tööl, kodus ja reisil olles. See hiir nimelt võib töötada kuni kolme seadmega ja vahetada seadmete vahel on ülilihtne – vaid ühe nupuvajutusega.

Logitechi hiire kõhu all on peidus seadmevaliku nupp. Sealt saab seadistada kuni kolm arvutit või nutiseadet. Ühenduse saab nendega luua kas Logitechi enda USB adapteri abiga või üle Bluetoothi ja seegi on iga seadme puhul seadistatav.

Hiire rullik on samuti täpne ja selle saab vabakäiguga pöörlema panna, nii et kerimine on eriti kiire, kuni 1000 rida sekundis. Kuid rulliku juures oleva lisanupuga võib sisse lülitada ka pidurduse, nii et hiireratast pööritades jookseb see nagu kergelt takistavatel hammasratastel. Nii võib näiteks veebis või pikemas Wordi dokumendis aeglasemalt ja rahulikumalt, kuid täpsemalt ridu kerida.

Hiire küljelt leiab veel teisegi rulliku – see kerib horisontaalsuunas. Kui kasutusel on pikad Exceli tabelid, mis ekraani serva taha ära kaovad, siis saab lahtreid külje suunas kerida ilma hiirenupuga kuskilt kerimisriba tirimata. Rullikuga kerides hoiab aega kokku ja ole vaja nii palju hiirega liigutada.

Hiirematti pole sellele mudelile üldse vaja. Logitechi 4000 dpi täpsusega sensor töötab täpselt igasugustel pindadel ning isegi kui juhtud kohvikus või elutoas mõne klaasist kohvilaua taga töötama, pole katki midagi. Vastav spetsiaalne träkkimismeetod Darkfield leiab ka peegeldavate pindadega pidepunkte, mille järgi hiire liigutamist tajuda.

Juhtmevaba arvutihiir kestab ühe laadimisega kuni 70 päeva, ühe minutiga saab aga juurde kuni kolm tundi kasutusaega. Teistmoodi on lahendatud ka USB C pesast laadimine – pesa asub hiire ninaosas, nii et hiirt võib juhtmega laadimise ajal rahulikult edasi kasutada. Ühendus arvutiga toimub siis küll endiselt üle juhtmeta ühenduse, aga pehme ja peenike kaasasolev USB kaabel ei sega hiire kasutamist.

Kui tundub, et pöidlanuppe või muid hiirenuppe võiks millekski muuks kasutada, kui need vaikimisi on seadistatud, siis tarkvaraga Logitech Options saabki kõiki nuppe peale vasaku ja parema hiireklahvi ümber programmeerida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.