Klicki 1000 soovitust

Unusta elektripistik – Ecoflow akupangad aitavad pikalt hakkama saada ka ilma elektrivõrguta

Suvel on aeg linnamugavustest loobuda ja telgiga metsa minna või üksikusse maamajja puhkama minna, kus elektritki pole.

Akujaam Ecoflow Power Station River mini Wireless (hind 289,99 eurot) on selline akupank, millega võib mõne väiksema majapidamise mitmeteks tundideks või kokkuhoidlikult isegi päevadeks ära toita. Selleks on Ecoflow akupangaga kohvril suur hulk erinevaid pistikupesi, ekraan ja WiFi ühendus, et saaksid kõike seda ka mobiiliäpist kasvõi teisel pool maakera juhtida.

Akupanga mini mudel on piisavalt kerge (2,85 kg), et seda kannatab ka seljakotis kaasa võtta. 300 W väljundvõimsusega ja lühiajaliselt isegi 600 W võimsusega saab käivitada paljusid kodumasinaid, isegi nutiteler hakkab akupanga taga mängima. Mõne väiksema võimsusega veekeetjaga õnnestub ka hommikukohvi teha, rääkimata sülearvutite ja nutitelefonide laadimisest. keskmise USB c pesaga arvuti saab näiteks kuni neli korda täis.

Kui aku hakkab tühjaks saama, peab tsivilisatsiooni tagasi pöörduma vaid loetud tundideks. Täpsemini – vaid ühe tunniga saab aku kuni 80 protsendini täis. Kuid lisaks saab akupanka laadida ka auto sigaretisüütajast või kui ostad juurde päikesepaneelide komplekti, võib päikese käes samuti laadida.

Korraga saab laadida kuni kaheksa seadet. RIVER mini pakub kahte vahelduvvoolu traditsioonilist seinapistiku pesa, üht alalisvoolu pesa n-ö auto sigaretisüütajaga, kolme USB A pesa ja üht USB C kiirlaadimispesa. Juhtmevaba laadijana töötab akupanga pealmine pind.

Laadimise olekut ja tarbimist saab jälgida heledalt ekraanilt. Samasid näite on näha Ecoflow mobiiliäpist, kust saab vajadusel seadmeid sisse või välja lülitada.

Kui tahad veelgi võimsamat toidet näiteks suvemajja või pikemaks ajaks linnast eemal olles, sobib Ecoflow River 600 (hind 399,99 eurot). Sellel on veelgi mahukam aku, rohkem ühendusi ja seade toidab ära ka võimsamad seadmed. Näiteks võid hommikul väikesel elektripliidil süüa teha, suurema kohvimasina taha ühendada või saia röstida. X-boost tehnoloogiaga sobivad seadmed võimsusega kuni 1,8 kW.

Veelgi võimsam akujaam Ecoflow Delta Mini (1099,99 eurot) sobib juba majapidamise täielikuks varu- või suviseks toiteks. Kuna seegi seade laeb end täis tunniga nagu teised kaks, võib üle elada kalli elektriga tipptunnid hommikul ja õhtul, kasutades siis näiteks öist odavalt salvestatud elektrit. Kui aga leidsid endale hea suve- või maamaja sellises kohas, kus elektriliitumine on kallis, siis võid elektriliinide rajamise asemel hoopis soetada selle 1400 W võimsusega akujaama ning veeta pika nädalavahetuse kohvris kaasa toodud elektriga. Võimsust peaks jätkuma tavalise mitte väga suure elumaja suvise tarbimise jaoks. Kui vaja toidet pikemaks ajaks, võib akupanga külge ühendada päikesepaneelid ja autonoomne toide ongi olemas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.