Klicki 1000 soovitust

USB jagaja, mis sobib kõigile sülearvutitele ja toob kuhjaga porte juurde

Uutel ja eriti õhukestel sülearvutitel on vaid mõni üksik port, mõnel vaid USB C pesa, et lisaseadmeid ühendada. Kaalu ja kompaktsuse huvides on see küll mõistlik ja ega reisides polegi neid pesasid eriti vaja, kuid kodus või kontori laua taga võiks ikkagi olla rohkem ühendusvõimalusi. Kuidas saada ühest USB C pesast kümme ühendust?

Oma sülearvuti ühendusvõimalusi saab kümnekordistada USB jagaja Trust Dalyx 10-IN-1 USB-C dock (hind 79,99 eurot) abiga. See lebab laual, kui arvutiga väljas oled, ning kõik vajalikud seadmed võivad olla püsivalt ühendatud doki külge. Sülearvutiga saabudes on vaja ühendada vaid USB jagaja kaabel oma arvuti pesaga ning kõik lisaseadmed on hetkega arvutil küljes – hiir, klaviatuur, monitor, väline kõvaketas, ID kaardi lugeja, mälukaardilugeja.

Dokil on külgedel toed, millele saab sülearvuti panna nagu alusele ning niimoodi aitab see lisaseade lisaks ka arvuti jahutust põhja alt parandada, tõstes klaviatuuri mugavalt kaldu, mis on palju ergonoomilisem.

Loetleme nüüd need kümme ühendusvõimalust üles, mis pärast dokiga liitmist ükskõik kui väheste portidega sülearvutile lisanduvad:

  • 4x USB A
  • 2x USB C
  • HDMI (lisamonitorile)
  • SD kaardi pesa
  • microSD kaardi pesa
  • LAN (doki otsaküljel)

Windowsiga arvutitega ja Macidega ühendades pole vaja midagi teha – dokk lihtsalt töötab, lisatarkvara paigaldada pole vaja. USB C pesaga tahvelarvutitega sõltub aga juba konkreetsest mudelist, kas see toetab OSB OTG ühendust ja kas toetab kõiki ühendusi.

Sülearvutite puhul lisamonitoriga ühendades peab samuti kasutatav USB C port toetama videoväljundit.

Kiire USB C pordi kaudu saab näidata sülearvutist 4K UHD pilti välisele monitorile, sest tegemist on kiire, kuni 5 Gbit/s andmesidega USB 3.2 Gen 1 pordiga.

USB-C PD (Power Delivery) pordist aga saab laadida ka sülearvutit, nii et lauale ei pea selle jaoks laadijat koos lisajuhtmega tooma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.