Uus Galaxy S24 – esimene nutitelefon, mille fookuses on tehisintellekt

Kuigi tehisintellekt ja närvivõrgud on pesitsenud telefonides juba aastaid, on Samsung otsustanud seekord asja palju tõsisemalt käsile võtta ning peitnud uude tippmudelite seeriasse Galaxy AI – kunstmõistuse, mis teeb elu lihtsamaks nii pildi- kui tekstitöötlusel. Uus Samsung Galaxy S24 (hind 899,99 eurot) võib isegi sinu eest kirju koostada või pikematest tekstidest lühikesi kokkuvõtteid teha.

See on nagu suur keelemudel taskus. Kui kirjutad sõnumit või kirja, võib lasta oma teksti masinal üle kontrollida ja vormida sellest ametlikuma, sotsiaalmeediapärase või sõbraliku teksti. Kui surfad veebis, teeb mobiil leheküljel olevast hiiglapikast tekstist lühikese kokkuvõtte, rääkides ära kõige olulisema.

Kuid üks tähtis asi, millega Samsung tahab meie elu koostöös Google´iga suuremalt muuta, on internetiotsing. Kui tavaliselt on olnud telefonis otsinguaknasse tippimine veidi ebamugav, siis nüüd piisab vaid huvitavale asjale ekraanil või läbi kaamera vaadates sõrmega ringi ümber tõmbamisest. Enne tuleb kodunuppu mõni sekund all hoida. Siis aga tehakse selle ringi sees oleva teksti või pildi põhjal Google´i nutikas otsing.

Näiteks kui leiad mõne huvitava toote, siis Google pakub välja, mis hinnaga ja kust seda leida, kui aga näed veebis surfates mõnda pilti, siis piisab vaid ringi ümbertõmbamisest, kui otsingutulemused ilmuvad selle pildi kohta kohe ekraanile.

Samamoodi saab nii äppides, sotsiaalmeedia voos kui veebis või ükskõik kus kohas olevat teksti ekraanil sõrmega ringitades kohe otsima hakata.

Üsna ulmeline lahendus, mida paraku veel eesti keeles pole saadaval, on otseajas telefonikõnede tõlkimine. Sellega saad näiteks helistada mõnele oma võõrkeelsele sõbrale, rääkides ise kõige mugavamas keeles (näiteks inglise keeles), kuid sinu sõber kuuleb sind rääkimas hoopis tema emakeeles (toetatud on suuremad keeled nagu saksa, prantsuse, hispaania, jaapani, korea jne). Tema vastused omakorda tõlgitakse kohe sinu keelde.

Telefoni üla- ja alaservas olevate mikrofonidega võib aga salvestada kõnet ning selle kohe käigupealt tekstiks muuta, mis töötab samuti mõnedes suuremates keeltes.

Tehisaru on saavutanud uue taseme ka pilditöötluses. Samsungil oli varemgi võimalus piltidelt asju kustutada, kuid nüüd oskab kunstmõistus nende asemele tõetruult uue tausta joonistada nagu pildigeneraator. Nii töötab ka piltide horisondi otseks ajamine: nurkadest ei pea pilti väiksemaks lõikama, vaid see osa täidetakse taustaga, mis sulandub usutavalt kokku muu pildiga. Nii saad inimesi ja maju ümber tõsta ning tühjal kohal joonistatakse taust üle või eemaldad peegeldusi ja varje, ilma et pärast midagi silmaga märgata oleks.

Kõik see, millega varem pidi Photoshopi pilditöötlusprogrammis pikalt vaeva nägema, on nüüd tehtav hetkega vaid mobiiliekraanilt.

Põhikaamera on uuel Samsungi mudelil 50-megapiskline ja lainurkobjektiiviga, lisaks leiab tagaküljelt telefoto kaamera 10 MP sensori ja kolmekordse optilise suurendusega ning kolmandana 12 MP ülilainurk-kaamera 120˚ vaatenurgaga. Eesmine kaamera on 12-megapiksline.

Mobiilil on uus ja tugev Armor Aluminumist korpus, mis on kergem kui roostevaba teras, muidugi on seade endiselt tolmu- ja veekindel ehk IP68 standardile vastav nagu eelkäijadki.

Galaxy S24 on varustatud ereda 6,2-tollise FHD+ eraldusvõimega ekraaniga ning Vision Booster täiustab selle värvi ja kontrasti. Super HDR-iga saab aga juba enne pildistamist ekraanilt näha, kuidas HDR-pilt tegelikult välja näeb.

Samsungi telefonil on veel terve hulk nutikaid funktsioone, mis toovad esile tehisintellekti ja suurte keelemudelite parimad omadused. Ilmselt on see suunanäitajaks kogu sel aastal, millal tehisintellekt teeb kiiret võidukäiku. Kokkuvõttes aitab Galaxy S24 teha ära asju, mis varem võtsid palju aega või nõudsid põhjalikumaid oskusi. Nüüd saab igaüks kiirelt palju rohkemate asjadega hakkama, milleks nutitelefoni vaja ongi. Ei pea olema väga osav pilditöötleja või sõnaseadja, selle töö teeb ära Galaxy AI. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.