Uus nutikell mõõdab vererõhku nagu “päris” aparaat – rannet pigistades

Huawei uus nutikell Watch D polegi just kõigi uusimate nutikella kellade-viledega, vaid keskendub hoopis rohkem trennile ja tervisele – kaks kõige olulisemat asja, mida igaüks tahab otse randmelt jälgida. Seda mõõdab uus kell hoopis täpsemalt, kui mistahes tervisekellad seni on teinud.

Watch D on kandilise sihverplaadiga ja üsna suur, sellel on tavalisest laiem ja paksem kellarihm. Rihma pikkuse reguleerimiseks on kaasas spetsiaalne mõõdulint, kuna vererõhu mõõtmiseks peab rihm olema käel täpselt õige pikkusega. Erinevalt teistest vererõhku mõõtvatest kelladest pole Huaweid vaja kalibreerida, see mõõdab kohe ja alati täpselt, sest kasutab mõõtmiseks erinevalt teistest kelladest mitte ennustavaid algoritme, vaid väga täpset rõhuandurit.

Tööpõhimõte ongi sama, mis arsti juures kasutatavatel vererõhuaparaatidel – kokku ei pigistata aga kätt mitte muskli kohalt, vaid randmelt, kus kell asub. Nimelt leidub rihma sees lisarihm, mis surubki rannet nagu meditsiiniline aparaat ja mõõdab täpse rõhuanduriga, pakkudes ametlikuks veaks pluss-miinus 3 mm Hg.

Vererõhk on aina olulisem näitaja vanemaks saades, kuid ka päris noored, kes aktiivselt trenni teevad, saavad oma organismi seisundi kohta nende näitude abil päris palju teada. Mõõta võib ükskõik millal, selleks ei pea vererõhuaparaati hakkama välja võtma, mida kindlasti polegi enamusel kaasas, kui näiteks trenni järel metsas tahad teada pulssi, vererõhku ja hapnikusisaldust.

Kuid lisaks neile näitudele saab kellaga mõõta ka elektrokardiogrammi ehk EKG-d. Selleks tuleb näpuga katsuda elektroodina töötavat alumist küljepealset nuppu. Mõõdetud SÜDAMERÜTMI graafikud on võimalik saata PDF-ina oma arsti e-postile, arst oskab neid kõverikke juba palju paremini hinnata. Kuid ka kellaga kaasasolev Huavei terviseäpp annab münesid esialgseid hinnanguid, mille juures muidugi rõhutatakse, et need pole meditsiinilised diagnoosid.

Trenni jaoks on kellal sees eraldi oma GPS teekonna salvestamiseks ja aktiivsuse täpsemaks mõõtmiseks, korpus on veekindel, nii et võib isegi ujuma minna. Teekond läheb mobiiliäppi koos mitme lehekülje trenniandmetega. Nüüd on Huawei kellal võimalus ka neid andmeid mõnede levinud liikumisaladega näiteks Strava äppi üle kanda.

Peale trenni ja tervise jälgimise on muidugi aktiivsusmonitoril olemas ka palju muid traditsioonilise nutikella omadusi. Saab näiteks sihverplaati vahetada, stopperit, alarmi ja kalendrit kasutada, und ja stressi jälgida, telefoni äppide teateid kuvatakse muidugi ka koos vibreerimisega randmel. Küll aga ei saa uusi äppe äpipoest installida.

Huaweile omaselt kestab nutikella aku kaua – kuni seitse päeva. GPS-i kasutamine küll vähendab seda aega veidi, kuid kindlasti mitte paarile päevale. Und saab jälgida kella öösel randmel kandes, nutiseadmest mängivat muusikat juhtida ning nahatemperatuuri (mitte kehatemperatuuri) pidevalt mõõta. Ilmateade on ka alati käepärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.