Klicki 1000 soovitust

Uus Xbox Series S on kohal – mida pakub see enamat kui eelmine mudel?

Äsja müügile jõudnud Xbox Series S on väiksem kui kunagi varem – see on kindlasti väga oluline mängukonsooli teleka juurde ära mahutamisel. Kuid lisaks vähenenud mõõtmetele on Microsofti uuel mänguseadmel muidki üllatusi.

Kõigepealt – Xbox Series S (hind 389,99 eurot) on soodsam Xboxi mudel, mis just välja tuli (teine uudismudel on Xbox Series X). Protsessor ja graafikakaart on sellel uuemad ja moodsamad, kui 2017. aastal välja tulnud Microsofti eelmise põlvkonna konsoolil One S.

Mängudega probleeme pole ja ei tule – uuel seadmel jooksevad vanad mängud, aga uuele konsoolile optimeeritud uute mängude jõudlus ja kiirus on muidugi Xbox Series S-il tunduvalt paremad. Kaadrisagedus mängides võib ulatuda kuni 120 k/s. Vaata siit järele, millised mängud on uue Xboxi põlvkonna jaoks juba optimeeritud või saavad kohe uuendatud.

Samuti töötavad kõik vanad lisaseadmed uue Xboxiga – näiteks sinu Xbox One´i kõrvaklapid võivad edasi kasutusel olla.

Mängud ja muu vajaliku info saab salvestada 512 GB NVME SSD-le ehk välkmälukettale. Vanasti oli andmekandjaks tunduvalt aeglasem kõvaketas ehk HDD. SSD on ligi 40 korda kiirem, mis annab eriti tunda mängude laadimisel ja käivitamisel. Lisaseadmena saab Xboxi tagaküljele kinnitada ka lisakettasahtli, et salvestusmahtu veelgi suurendada.

Uuenenud on Xboxi helisüsteem: 3D Spatial Soundiks kutsutud tehnoloogia tagab mängudes selgelt suunatud ruumilise heli, et tunnetaksid täpselt, kust suunast kriitilisel hetkel hääled tulevad, kus nurgas hiilib vaenlane ja kes sahistab vaikselt selja taga põõsastes.

Xbox Series S hoiab nüüd kõik vajalikud andmed pilves. Mängud, seisud, varukoopiad on olemas ka pilveteenuses. Eeltellimisega mängud aga on sinu konsoolis mängimisvalmis juba sellest hetkest, kui need välja tulevad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.