Uus Xiaomi 14 tipptelefon: nüüd saad sellega kaasa ka tahvelarvuti!

Uus nutitelefon Xiaomi 14 (hind 1099 eurot) ei toonud küll välja ühtegi täiesti revolutsioonilist uuendust, kuid sellest hoolimata on uudismudelil palju omadusi, mis teevad sellest maailma ühe parima hetkel väljas oleva nutiseadme. Kuid lisaks tuleb praegu uut mudelit ostes sellega kaasa täiesti tasuta Xiaomi tahvelarvuti PAD 6 (väärtusega 399,99 eurot).

Uue disainiga toob Xiaomi 14 välja veel hulgaliselt tippu kuuluvaid uuendusi. See pakub nii kaamera- kui mänguentusiastile väga tugevaid tehnilisi näitajaid, millest paljud on maailma parimad: Leicaga koostöös valminud kaamera on eriti suure avaga ning kiireim saadaolev Qualcommi protsessor peaks ka kõige nõudlikumaid mänge, mis üldse mobiilidele tehtud, korralikult jooksutama.

Vaatame lähemalt, mis teeb selle telefoni nii eriliseks ning kes võiksid olla selle peamised kasutajad.

Uuenduslik disain ja eriti hea ekraan

Xiaomi 14 uus mudel on üliõhukese raamiga ümber ekraani (1,6 millimeetrit), pakkudes head pildikogemust.

Telefon kasutab spetsiaalset valguse emissioonimaterjali, millega tippheledus on tõstetud kuni 3000 nitini, olles praegu maailma kõige kõrgema tippheledusega ekraan üldse.

See tagab selge pildi isegi otseses eredas päikeses ning toetab Dolby Vision HDR formaati. Ekraani pikslitihedus on 460 ppi, pakkudes rohkem detaile kui varem. Muutuva värskendussagedusega paneel (1 kuni 120 Hz) tagab sujuva pildi ja aitab akut säästa, kui suurt kaadrisagedust pole vaja (näiteks veebilehtede vaatamisel).

Kaamera sai Leicalt hiigel-ava

Kui tavaliselt kipub mobiilikaamerate optika olema väiksuse tõttu vähe valgust läbi laskev, siis siin on Xiaomi koostöös Leicaga saavutanud uue taseme. Xiaomi 14 pakub uut Light Fusion 900 pildisensorit, mis on loomuliku suure dünaamilise ulatusega ja korraliku energiatõhususega. Tänu koostööle Leicaga on Xiaomi 14 varustatud Leica Summiluxi spetsiaalsete optiliste läätsedega, mis töötavad koos Light Fusion 900 sensoriga, et parandada valguse sensorile jõudmise hulka. Uus pildielement on ka 180% suurem kui eelmise põlvkonna Xiaomi 13-l ning ava on põhikaameral ƒ/1.6, mis tagab head värvid ka hämaras pildistades.

Tagaküljel on kolm kaamerat: põhikaamera 23 mm Leica Summilux objektiiviga (50 MP) ja suure
ƒ/1.6 ava ning pildistabilisaatoriga (OIS), Leica 14 mm ülilainurk-objektiiviga 50 MP kaamera ning Leica 75 mm ujuva teravustamismehhanismiga teleobjektiiviga 50 MP tele-makrokaamera, mis teeb pilti alates 10 cm kauguselt.

Tippkiirus nii mängudes kui kõige muu nobedaga

Xiaomi 14 kasutab maailmas ühe esimesena uut Qualcommi Snapdragon 8 Gen 3 mobiilplatvormi, millel on taas suurem arvutusvõimsus, kuid energiatarve on vähenenud. See sobib ka kõige nõudlikumate mängude jaoks, mida mängides kasutatakse telefonis spetsiaalset aurukambriga jahutust, et protsessor üle ei kuumeneks.

Lisaks on mobiili helikogemus viidud uuele tasemele nelja mikrofoniga komplektiga, stereokõlarid aga tagavad filmielamuse ruumilise Dolby Atmose toega.

Aku täis ligi poole tunniga

Telefoni aku haldussüsteem kasutab Xiaomi Surge P2 laadimiskiipi ja Xiaomi Surge G1 akuhalduskiipi, saavutades kiire laadimise ja kõrge efektiivsusega akuhalduse.

90 W juhtmega HyperCharge ja 50 W juhtmeta HyperCharge võimaldavad seadme ülikiiresti täis laadida, mis on seni olnud Xiaomi tippmudelite põhieeliseks ja jääb selleks ikka edasi. 90 W laadijaga saab telefoni näiteks täis 31 minutiga.

Korpus on vee- ja tolmukindel, vastates IP68 standardile. Veel maksab kindlasti ära mainida ka eriti kiire WiFi 7, mis arendab teoreetilist tippkiirust kuni 3,6 gigabitti sekundis.

Kellele ja milleks?

Xiaomi 14 tundub küll olevat suunatud tehnoloogiaentusiastidele, kes hindavad innovatsiooni, tipptasemel sooritusvõimet ja disaini, kuid on lisaks ideaalne valik ka tõsistele fotograafiahuvilistele ja mängusõpradele, kes vajavad parimat tehnoloogiat. Lisaks on nüüd võimalik ühendada nutitelefoni ost tahvli hankimisega, sest hea tahvelarvuti tuleb niisama kaasa ning muudab telefoni hinna niimoodi vägagi soodsaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.