Klicki 1000 soovitust

Vaata, mis toimub vee all – püüa kala või kaardista veematka

GPS-seadmega kajalood aitab sul valida sobivat kalastuspaika ja kaardistab ära paadi- ja kanuumatkad jõeluhtadel ning rabades uuel palju huvitavamal moel, kui lihtsalt GPS-iga träkkides.

Deeper Smart Sonar Pro+ (224,99 eurot) kajalood on ujuv andur, mida saad kaldalt nööri, õnge või spinninguga vette heita kuni saja meetri kaugusele ja kerida tagasi enda juurde, kaardistades samal ajal veealuse maailma kontuurid.

WiFi-ühenduse abil joonistub telefoniekraanile üksikasjalik kaart, mis annab sulle infot veekogu sügavuse, pinnase, taimestiku ja seal ringi ujuvate kalade asukoha ning nende suuruse kohta. Veekogu põhja saad kaardistada kaldalt, aga ka paadis sõites või talvel jääl kalastades. Kaardid salvestuvad ja neid saad telefoniäpi kaudu hiljem uuesti vaadata.

Umbes sada grammi kaaluv 6,5 sentimeetrise läbimõõduga kajaleidja uurib veekogu põhja kuni 80 meetri ulatuses. Seadmesse lisatud alarmifunktsioon annab märku, kui oled leidnud soovitud sügavuse. Laiema skaneerimisnurgaga (90 kHz, 55°) saad uurida korraga juba laiemat ala ja kitsamaga (290 kHz, 15°) põhjalikumalt väiksemat ala. Andur edastab 15 skaneeringut sekundis, eristades seejuures 2,5 cm suuruseid objekte.

Seadme 3,7 V liitiumpolümeeraku mahutavusega 850 mAh on laetav USB-ühenduse kaudu ning kestab suvisel ajal kuni kuus tundi. Talvel töötab seade kuni 20 miinuskraadi juures, kuid aku tühjeneb märgatavalt kiiremini, kui soojal ajal.

Erinevalt Pro+ mudelist töötab odavam Deeper Smart Sonar Pro (179,99 eurot) ilma sisemise GPS-ita, kasutades asukoha määramisel telefoni enda GPS-andmeid. See aga tähendab, et suure asukohaerinevuse vältimiseks tuleb telefoni hoida seadmele võimalikult lähedal.

Niisiis unusta kalapüüdmisele kulunud tulutud tunnid, nutiseadmetega varustatud kalamees teab täpselt, kus kalarikkad püügikohad asuvad. Ning matkaja saab lisaks teekonnale kaardil kätte ka kaardi sellest, mis kanuu või kajaki põhja all retke jooksul oli. Deeperiga võid koostada ka oma kodukoha veekogude allveekaardi ja seda hiljem kodus olles vaadata.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.