Klicki 1000 soovitust

Valmistu äikeseks: Eatoni UPS, mis kaitseb kodu välgu eest ja tagab toite elektrikatkestuste ajal

Ekslik on arvamus, et üks korralik UPS kuulub vaid kontori või serveriruumi varustusse. Kodus, kus on terve rida nutiseadmeid, on samuti vaja kaitset nii äikese kui elektrikatkestuste eest. Kodu jaoks on olemas mugavad pisemad UPS-id, mis ei nõua eraldi seadmekappi ja samas kaitsevad mitut moodi.

Eaton 3S Gen2 UPS (hind 104,99 eurot) on just paraja võimsuse ja ühendusvõimalustega, et sobib keskmisse koju või väikefirmasse sülearvutite, ruuterite, isegi nutiteleri või mõne hinnalise kodumasina kaitseks.

Seadmel on kahes reas traditsioonilised europistikupesad koos maandusega. Ühes “veerus” asuvad pesad kaitsevad ülepinge (näiteks välgu) eest, teises asuvad neli pesa aga on topeltkaitsega. Lisaks äikesekaitsele tagavad need neli pesa katkematu toite ka elektrikatkestuste ajal.

Nii saad näiteks ühendada äikesekaitse taha sellised seadmed, mis ei talu ülepinget (näiteks nutiteler, kuvar, muusikakeskus jne). Katkematut toidet tagavatesse pesadesse aga ühenda sellised seadmed, mille jaoks pole hea elektritoidet ootamatult katkestada, nagu näiteks ruuterid, serverid, lauaarvutid jne.

UPSil on lisaks ka LAN-pesa sisse-välja ühendus, millega võib kohtvõrku ülepingete eest kaitsta.

USB väljundpesa aga on selliste nutikate seadmete jaoks, mis oskavad UPS-i toitele minnes teatud aja jooksul kõik tööd kinni panna ja siis end turvaliselt välja lülitada. Sellised on näiteks enamus koduservereid ja võrgusalvesteid, mille USB pessa saab UPSiga ühendatud kaabli lisada. Serveri seadetest tuleb vastavad seaded siis ära määrata, mida teha, kui UPS annab teada varutoitele üleminekust.

Eatoni katkematu toite allika võimsus on 420 W, millega toidab ära pea kõik kodused nutiseadmed, sest moodsad arvutid-ruuterid on juba üsna energiasäästlikud. Teise põlvkonna kompaktsel kodu-UPSil on lisandunud veel kaks USB pesa nutiseadmete laadimiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.