Klicki 1000 soovitust

Valvekaamera, mille jaoks pole öösel kõik kassid hallid

Valgete ööde ajal tuleb juba mõelda peagi saabuvale pimedusele ning valida selline valvekaamera, mis hämaras arusaadavat pilti näitab.

IP kaamera Reolink Lumus (hind 74,99 eurot) ongi just taoline valveseade, mille paigaldamisega saab hakkama ka elektroonika- ja turvaseadmete kogemuseta ning mis suudab öisel ajal näidata endiselt värvilist pilti.

1080p Full HD kvaliteediga IP kaamera saab ühendada juhtmevabalt WiFi võrku, seega ei pea andmesideks eraldi kaablit kaamera juurde vedama. Kompaktse korpusega seade mahub lahedalt ka kitsamatesse oludesse ning IP65 tasemel ilmastikukindlus lubab selle riputada isegi õuetingimustesse karmima ilmastiku kätte. Vaid lausa vee alla ei tohi seadet jätta, kuid vihm pole probleemiks.

Öise tõhusama valve tagab ere LED-valgus, mis süttib liikumist tuvastades ja ehmatab võimaliku varga niimoodi eemale. Kui valguse süttimine ja värviline videosalvestus ei aita, saab kaameral automaatselt sisse lülitada ka sireeni, mis valju häält teeb. Lisaks on kaamera kaudu võimalik kahepoolselt suhelda sisseehitatud mikrofoni ja kõlari kaudu.

Nii nagu IP kaamerale omane, saab reguleerida ka selle liikumistundlikkust ning määrata piirkonnad, kus liikumine häirena tuvastatakse. Nii saab häiretest eemaldada näiteks kaadri taustal liikuvad puulehed või tänavaliikluse, kui see kaamerasse peaks jääma. Määratud piirkondades saab määrata reageerimise tundlikkuse, mida on hea teha enne katsetades, kui palju suudab kaamera tuvastada kõrge tundlikkusega ja kui palju peaks reageerimist vähendama, et valehäireid liiga palju ei tuleks.

Reolink Lumus salvestab pidevalt (mälukaardile või salvestusseadmesse) ning kui tuvastatakse häire, siis salvestub veel eraldi häireklipina neli sekundit enne liikumist olnud olukord ja liikumise ajal toimuv. Nii saab täpselt jälgida, mis häire põhjustas.

Klipid võib salvestada kaamerasse lisatavale microSD kaardile või kohalikku salvestusseadmesse, mille ligipääsu saab kaamera seadistustest ära määrata. Valveseadet saab juhtida nutitelefonist, samuti saab telefonist vaadata nii otsestriimi kui salvestatud klippe ja alarmi sisse-välja lülitada. Nutiseadmesse jõuavad veel Push teated, kui häire on tuvastanud.

Kui kodus on kasutusel Google Home, siis võib luua nutikaid häälkäskluse lahendusi, näiteks Hey, Google, show me the backyard camera on main TV öeldes lülitab Google Home tagaaia kaamerapildi Chromecasti toetava teleri suurele ekraanile. Enne peab aga Google Home´is kaamerale nimeks andma backyard camera ja elutoa suurele telerile main TV.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.