Vändaga akupank – asi, mis võiks olla igas majapidamises

Loomulikult pole mõtet vändaga akupanga peal hakata börsielektri hinnatippe üle elama, kuid see asjalik abivahend on igas majapidamises vajalik selleks, et saada elektrit siis, kui muudmoodi pole võimalik. Kui telefonide akud on tühjad, toad pimedad ning torm väljas möllab juba pikemat aega, aitab see kasvõi vajalikke hädaabikõnesid teha või uudiseid kuulata ning tuba valgustada.

Vändaga akupank Sandberg Hand Crank 20000mAh (hind 119,99 eurot) pakub lisaks muidki hüvesid. Näiteks on sel seadme akupank piisavalt suure mahuga mitme seadme töös hoidmiseks mitmeks päevaks. Akupanka ennast saab ka seinast laadida ja kasutada nagu ikka varuakuna nutiseadmete laadimiseks. Hulk USB pesasid lubab turgutada kuni nelja mobiili korraga ning võimsusest piisab ka tahvelarvuti jaoks. Üks USB C pesa töötab nii sisendi kui väljundina, teine USB C ja kaks USB A pesa on kasutatavad väljundina ehk mõne muu seadme toiteks. Üks USB A pesa toetab isegi kiirlaadimist.

Kuid lisaomadused, mida akupank pakub, sobivad ka pikemaks elektrita olemiseks nii matkal kui tormi ajal pimedusse jäädes. Üks suunava kiirega lamp on hea taskulambiks, küljel olev LED-valguspaneel sobib aga toa (või telgi või matkamaja) laiemaks valgustamiseks. SOS režiimis vilgutab lamp morsekoodis hädaabisignaali.

Kui suudad vändata kiirusega kolm pööret sekundis, siis annab sisseehitatud generaator välja võimsust 5 vatti, mis sobib juba aeglaseks laadimiseks. Kindlasti pole see kiirlaadimine, kuid aitab vähemalt kustunud telefonile uuesti mõneks ajaks särtsu sisse saada. Pikemat aega trenni tehes võib muidugi oluliselt täita 20 000 mAh akut seadmes endas, et hiljem kasutada nii valgustamiseks kui laadimiseks. Kui tahad aga lihtsalt trenni teha, siis saab vändates alati tasuta elektrit juurde tekitada.

Akupangal on vänt kokku klapitav ja küljes ka mugav sang, et seadet kaasa võtta või kuhugi riputada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.