Klicki 1000 soovitust

Vii internet maale: kolm head 4G ruuterit igaks olukorraks

Linnas võivad küll olla kaablid ja suur hulk teenusepakkujaid, kuid maale suvilasse või vanaema juurde minnes võib selguda, et ainuke võimalus on endal nett kaasa võtta. Selle juures aitavad 4G ruuterid, mis õhust mobiilse andmeside kinni püüavad ja üle WiFi või kaabli laiali jagavad.

Siin on kolm head 4G ruuterit, mis saavad hakkama ka rohkemate puhkajatega ning jagavad internetti ka aeda ja terrassile.

WiFi tugijaam TP-Link TL-MR3420 3G/4G – 29,99 eurot

Tegemist on ülimalt soodsa mitme antenniga ruuteriga, mida saad talvel linnas ja suvel maal kasutada. Kui linnas sobib internetiühenduseks WAN sisend mõne kaablioperaatori seadmest, mida WiFi või LAN-kaabliga edasi jagada, siis maale võtmiseks tuleb USB pessa lisada 4G modem koos andmesideteenusega SIM kaardiga. Ruuter peaks kõiki levinuimaid Huawei ja ZTE toodetud USB modemeid probleemideta ära tundma, täieliku ühilduvate mudelite nimekirja leiab tootja kodulehelt.

Seda seadet saab kasutada oma kodus, maakohas või kontoris ka katkematu ühenduse tagamisel, kasutades vaikimisi näiteks põhiühendust WAN võrgupesa kaudu ja kui selle kaudu peaks internetiühendus kaduma, võib automaatselt 4G peale ümber lülituda.

Juhtmevabas WiFi b-, g- ja n-standardi võrgus toetatakse kuni 300 Mbit/s kiiruseid, mis sobivad HD kvaliteedis video striimimiseks.

Seadetest saab igale arvutile ja nutiseadmele määrata ka maksimaalse andmesidekiiruse, mida tarvitada võib, et aeglasema ühenduse või paljude kasutajatega anda rohkem kiirust olulisematele seadmetele, näiteks nutitelerile või mänguarvutile. Ühendada saab ka nelja LAN-pesa kaudu juhtmega seadmeid, näiteks võrguprintereid või multimeediaservereid.

WiFi turvalisuse tagab WPA / WPA2 krüpteering.

WiFi tugijaam TP-Link M7200, 4G – 69,99 eurot

See taskuruuter on sobiv kõige mobiilsemale kasutajale, kes tahab oma 4G internetti taskus igale poole kaasa võtta – ka sinna, kus pole alati seinakontakti läheduses. Nimelt töötab M7200 iseseisva toitega – vahetatav 2000 mAh aku tagab WiFi võrgu ja 4G ühenduse kaheksaks tunniks kuni kümnele seadmele ning seda saab seadistada mobiiliäpiga. Ruuteril on sisse-välja lülitamise nupp ja olekust märku andvad LED-indikaatorid.

Kaane all aku taga asub SIM kaardi pesa, kuhu saad lisada oma 4G andmesideteenuse paketiga SIM kaardi. Mobiiliäpi kaudu võid ka ruuteris oleva SIM kaardi numbrilt SMS-e saata ja vastu võtta.

WiFi tugijaam TP-Link TL-MR6400 4G – 119,99 eurot

See TP-Linki 4G ruuter on juba kallimast hinnaklassist ning lubab ka rohkem ja paremini oma võrguühendust sättida nõudlikuma kasutaja jaoks. Suurim erinevus esimesest ruuterist on 4G võrgu toes – pole vaja eraldi 4G USB modemit, SIM kaardi pesa on otse ruuteri küljes ja SIM kaarti lisades töötab kõik kohe ilma oluliste lisaseadistusteta. Kaks eemaldatavat 4G antenni tagavad korraliku vastuvõtu siseruumides ja kehvema leviga.

Võimas ruuter teenindab korraga kuni 32 WiFi seadet ja lisaks saab ühendada ka neli seadet kaabliga LAN-pesadesse. Ruuterit võib seadistada mobiiliäpist, mille kaudu saad ruuteri seadeid muuta ka eemal olles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.