Klicki 1000 soovitust

Viirushaigustest vabaks ehk tark õhupuhastaja teeb toaõhu puhtaks ja niiskeks!

Praegusel viiruste hooajal on põhiliseks nakatumiskohaks tuba. Seal soodustab viiruste ja kahjulike bakterite levikut õhk, mis pole piisavalt puhas ning isegi liigne kuivus võib inimese teha pahalastele palju vastuvõtlikumaks. Selle vastu aitavad õhupuhastusseadmed – sellised, mis eemaldavad ringlevast toaõhust tahked osakesed, tapavad viirused ning vajadusel lisavad keskküttest kuivatatud sisekliimas veidi tervislikku niiskust.

Kaks sellist Sharpi õhupuhastit aitavadki isegi suuremas ruumis mõnusamat ja ohutumat sisekliimat tekitada. Mõlemad seadmed saavad hakkama meditsiiniasutuse tasemel õhupuhastusega ja kasutavad mitmeid filtreid, mis tuntud ka haiglatest.

Õhupuhastaja Sharp KCD50EUW – 459,99 eurot

Ioonide abiga puhastab Sharpi seade ringlevat õhku pidevalt nii hallitusest, bakteritest, lõhnadest, tolmust kui ka niisutab nahka ja limaskesti ning aitab vähendada staatilist elektrit. Vajadusel saab allergiaprogrammidega eemaldada tolmulestasid ja hooajal õietolmu.

Õhupuhastil on tagaküljel suur niisutusfilter, söefilter ja meditsiiniline HEPA filter, mille pärast ei pea kuigi tihti muretsema – need kestavad aastaid, mõnikord isegi kümme aastat, enne kui väljavahetamist vajavad.

Lõhnade eemaldamiseks sobib seade paigaldada näiteks kööginurgaga elutuppa, kuid väga väikese müratasemega võib seda kasutada üsna muretult isegi magamistoas, kus masina töötamise hääled und ei sega. Õhuniiskuse suurendamiseks on seadmel 2,5-liitrine veemahuti, mida tuleb aeg-ajalt täita, õhupuhasti sobib kuni 38 ruutmeetri suurusesse ruumi. Ventilaatoril on viis erinevat kiiruserežiimi kiiremaks puhastamiseks või vaikselt töötamiseks.

Õhupuhastaja Sharp KCG50EUW – 599,99 eurot

See mudel on veelgi vaiksema müratasemega, kuid sobib samuti kuni 38-ruutmeetrisesse ruumi. Kuus erinevat ventilaatorirežiimi sisaldavad ka uneolekut ja väga vaikset puhumist, seega sobib masin näiteks magamistuppa.

Seadme suurelt ekraanilt saab nii peenosakeste kontsentratsiooni jälgida (PM2.5) kui ka õhuniiskuse taset, temperatuuri, filtri puhastusvajadust jne. Erinevalt eelmisest õhupuhastist on sel mudelil lisaks olemas ka intelligentne jälgimine valguse ja liikumise järgi, mis aitab energiat kokku hoida ning puhastada targalt just siis, kui ruum on rohkem kasutuses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.