Viis head õpilase telefoni algavaks kooliajaks

Kooliaeg on juba sama hea kui käes ja viimane aeg on üle vaadata, kas õpilasele oleks vaja uut kommunikatsioonivahendit – nutitelefoni. Siin on viis head varianti, mille vahel kaaluda.

Xiaomi Redmi 9T, 4+64GB – 139,99 eurot

Alla paarisaja eurosed telefonid on kindlasti kaalumist väärt, kui vaadata Xiaomi soodsa Redmi seeria suunas. Redmi 9T pakub häid tehnilisi näitajaid, väga mahukat 6000 mAh akut ja head ekraani, mis ongi elementaarselt vajalik ühe igapäevase koolitelefoni juures. Suhelda saab, mängida samuti, hind ei soorita mõrva rahakotis ning lisaks on tagaküljel ka mitu head kaamerat. 48 MP põhikaameraga võib teha korralikke pilte nii õues kui toas, lisaks toetavad seda 8 MP ülilainurk-kaamera ja 2 MP makrokaamera. Kõik stseenid on kaetud. Teravuse piltidele tagab 2 MP sügavusandur. Selfie kaamera on 8 MP sensoriga ja mahutab lainurgaga peale ka suurema seltskonna, kui ainult sina ise.

Xiaomi Redmi Note 10S, 6+128GB – 229,99 eurot

Kui on vaja head AMOLED ekraani, veelgi paremat 64 MP põhikaamerat ja kiiret protsessorit, siis Redmi Note 9S on vägagi sobiv kandidaat. Selle telefoni 64 MP põhikaamera teeb häid pilte ka hämaras, lisaks toetavad erinevates olukordades pildistamist 8 MP ülilainurk- ja 2 MP makrokaamera. 2 MP sügavusandur aitab hoida kaadris kõik vajaliku alati teravana.

Pikkade õhtute jaoks on olemas silmasõbralik vähese sinisega ekraanirežiim, sisu aitab hästi kaitsta küljel asuv sõrmejäljelugeja.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, 6+128GB – 289,99 eurot

Kui oled valmis 60 eurot rohkem investeerima, saab juba Redmi Note 10 Pro-mudeli, mis tähendab täiendavalt lisaomadusi ja veelgi paremat võimsust nii mängimisel kui pildistamisel.

Seega saab üsna väikese summa eest uuendada oma valiku maailmas kõige enam piksleid pakkuva 108 MP sensoriga kaameratelefonile, millel toetab pildistamist erinevates olukordades veel 8 MP ülilainurk- ja 5 MP makrokaamera. Teravuse hoiab paigas 2 MP sügavusandur.

Sel mudelil on suurem 6,67tolline AMOLED ekraan 2400×1080 pikslise Full HD+ ekraaniresolutsiooniga, paneel on väga ere ning hästi loetav päikesevalguse käes.

Mängimiseks sobib hästi 8 nm tehnoloogiaga Qualcomm Snapdragon 732G kiibistik, 5020 mAh aku aga kestab energiasäästliku protsessoriga kuni paar päeva.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G, 6+128GB – 349,99 eurot

Vanemate klasside õpilastele või tudengitele peaks sobima Xiaomi tippmudeli 5G-ga Lite-versioon, mis on tänu kiirete võrkude toele vägagi tulevikukindel. See on üks maailma odavaimatest 5G-ga telefonidest, lisaks ka väga õhuke ja kerge korpusega. Kolmest kaamerast koosnev kaamerakomplekt taga pole kuigi palju korpusest esile kerkiv, seega on mugav seda mobiili taskus kaasas kanda.

Põhikaameraks on 64 MP lainurk, mida toetavad 8 MP ülilainurk- ja 5 MP makrokaamera. Turvalisuse tagab sõrmejäljelugeja küljel, mängudeks ja filmide vaatamiseks sobib hästi äärest ääreni 6,55-tolline AMOLED ekraan.

Xiaomi Mi 11 loetakse praegu maailma üheks parimaks kaameratelefoniks, selle Lite-versioon pole oluliselt kehvem. Seega saab väga taskukohase hinnaga endale üsna tulevikukindla ja hea telefoni.

Apple iPhone SE 64GB – alates 429,99 eurot

Pole küsimustki, et paljud õpilased eelistavad just Apple´i telefone nende operatsioonisüsteemi, äppide ja kasutuslihtsuse pärast. Mida teha, kui uus iPhone´i tippmudel tundub liiga kallis? Selleks on Apple´il lahendus olemas, sest sama ökosüsteemi saab ka palju odavama iPhone SE-ga kasutada. Mobiili tootja on sama, sisu on enam-vähem sama, lisaks võib SE mudel olla väikese käe jaoks just sobivalt kompaktsem ja käepärasem kui tippmudelid.

Telefonil on 4,7-tolline Retina HD ekraan, Apple´i A13 Bionic kiip ja 12 MP tagakaamera. Apple´i kiipi peetakse üheks maailma kiireimaks, järelikult on ka mängude mängimine igati sujuv terava pildiga Retina ekraanil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.