Viis soovitust, kuidas valida omale õige nutiteler

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nutiteler ehk Smart TV on muutunud tavaliseks ning seda tasub loomulikult arvestada omale uut televiisorit ostma minnes. Muid telereid ongi juba raske leida. Ekraani suurus, korpuse paksus ja kaal on oluline kõigi telerite juures, seekord aga piirdume ennekõike nutikate funktsioonide valikuga.

1. Internetitelevisioon on tulevik

Võimalik, et avastad üsna pea, kuidas Internetist on hoopis rohkem vaadata kui tavakanalitest. Reklaami ei ole ning kerimised ja pausimised on iseenesestmõistetavad. Olgugi, et enamus nutitelereid toetavad suuremat osa selliseid Interneti striiminguteenuseid nagu Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, Pandora, Spotify jne, tuleb siiski vahel ette, et ühte või teist teenust teleri platvorm ei toetagi. Seega kui lähed ostma, pööra tähelepanu just endale oluliste teenuste olemasolule ja küsi müüjalt julgesti, millised telerid neid toetavad. Müüjalt saad küsida ka e-poes ostes.

2. Kohalik meedia võiks ekraanile pääseda

Olgu selleks koduvideod, vanad lindistused või Internetist tõmmatud videod – ühele korralikule nutitelerile ei tohiks kindlasti probleeme põhjustada nii sülerist, lauaarvutist, võrgukettalt kui mälupulgalt pildi näitamine.

Suur osa uuematest failidest Internetis toetavad H.265 standardit, mida vanematel või odavamatel teleritel pole. Halb oleks alles kodus avastada, et lemmikseriaali salvestust ei saa mõnede säästetud eurode pärast vaadata.

3. Ka teleritel on äpid

Nutitelerid sisaldavad erinevaid tarkusi, kuid eelkõige peaks see vastama kasutaja ootustele. Kui vaatad peamiselt videoid või kuulad muusikat, on oluline nende rakenduste mugavus ja kättesaadavus. Kui tahad telekas kasutada Facebooki või mõnda pilditeenust või kasutada suurt ekraani täisväärtusliku kontoriarvutina, peaks olema võimalik ka Internetis surfamine ja kontoriprogrammide kasutamine.

4. Kodune ökosüsteem on põhiline

Olgugi, et enamus uusi nutitelereid toetavad kõiki enamlevinud platvorme, tunnevad kõik end veidi mugavamalt ühes või teises keskkonnas. Kui sul on kodus Apple´i, Linuxi või Windowsi baasil koduserver, võiks ka teler olla selline, mis hakkab koduste teenustega toimima koheselt, ilma liigselt häkkimata.
Kui oled põline Maci kasutaja, siis ära seda poes teenindaja ees salga ning küsi, mis oleks sel juhul parim.

5. Kui uut telerit ei taha, aga tarkust juurde ikka

Juhul, kui sul on juba küllalt hea teler olemas, aga tahaks, et see teeks midagi enamat, näiteks mängiks mõnda mittetoetatavat striiminguteenust, siis võib lisavõimalused tuua ka väline striiminguseade, näiteks Google Chromecast.

Sellelgi juhul saab pöörduda lähimasse Klicki tehnikapoodi ning küsida spetsialistidelt, kas saab hakkama HDMI pessa käiva lisaseadmega või on sellest ikkagi vähe.

Tarkade telerite valikuga saab tutvuda Klicki e-poes.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.