Klicki 1000 soovitust

Viis väga hea kaameraga telefoni, kui hindad kõige enam korralikke pilte

Nutitelefonil pole enam ammu kõige tähtsamaks omaduseks helistamine. Jah, Facebook ja Messenger on ka olulised, kuid suur hulk kasutajaid valib omale telefoni pigem kaamera järgi, sest pildistamisel on saamas kõige tähtsamaks seadmeks just see, mis alati taskus kaasas. Kaamera peab seega hea olema igas ootamatus olukoras. Vaatame, millised on hetkel viis väga hea kaameraga telefoni.

Samsung Galaxy S9 – 529 eurot

Samsungi mitte väga kaua aega tagasi välja tulnud ja kõige vingemaks telefoniks olnud S9 on teinud hämmastava hinnakukkumise ja see väga võimekas mudel on nüüd koguni 321 eurot odavam kui täishinnaga. Kaamera osas on Samsung revolutsiooniline: mobiilikaameral on kaks ava, mis tähendab, et hämaramas lülitatakse sisse suurem, päevavalges väiksem ava. Suurem laseb rohkem valgust sensorile ja nii tulevad paremad pildid ka hämaras, väiksem ava aga tagab piisava valgusega oludes väga selge ja kirgaste värvidega pildi.

S9 on ka video ülesvõtmiseks väga hea. Sellel on 960 kaadrit sekundis aegluupvõte ja klippe saab tavaolukorras salvestada kuni 4K kvaliteedis.

Taga on üks 12 MP kaamera, ees üks 8 MP kaamera.

LG G7 ThinQ – 439,99 eurot

LG väga hea kaameraga mobiilid on üsna teenimatult vähe tähelepanu saanud. Neil on siiski oma fännkond ja juba sellest ajast, kui LG tegi esimesed Google´i hea kaameraga telefonid.

Nüüd on asi muidugi aina paremaks läinud ja LG G7 ThinQ pakub kahe tagakaameraga süsteemi, millest üks kaamera on ülilainurgaga, et kõik vajalik pildile jääks. LG kaamerat juhib tehisintellekt, mis analüüsib pildil olevat ja hindab ka valgust ja kaugust, pakkudes välja parimad seaded võtte tegemiseks. Selle telefoniga on enamus kaadreid “parketikõlbulikud” ja aia taha läheb mõni üksik.

Telefonil on taga kaks 16-megapikslist kaamerat, ees üks 8-megapiksline. Taga on lainurk ja ülilainurk, ees lainurk.

Huawei P20 Pro – 619,99 eurot

Huawei möödunud aastal Pariisis esitletud P20 ja P20 Pro olid kaameravaldkonnas sensatsioonid: esimest korda suutis nutitelefon ka üsna kesistes valgustingimustes pildistada väga häid pilte, kus polnud müra ja detailid olid teravad. See saavutati sisseehitatud tehisintellektiprotsessoriga – esimest korda eraldi riistvaralise neurovõrkudel põhineva kiibiga, mis võrdles kõrvuti olevaid piksleid paljudes järjestikustes kaadrites ja eemaldas n-ö mürapikslid.

P20 on kahe, P20 Pro aga kolme tagakaameraga (40 MP, 20 MP ja 8 MP) ning 24 MP eesmise selfie-kaameraga. Praeguseks on teinud väga hea kaameratelefon läbi ka paraja hinnalanguse, nii et nutitelefoni saab kätte 230 eurot odavamalt.

Huawei Mate 20 Pro – 949,99 eurot

Huawei tõi sügisel välja oma uue tipptelefonide sarja Mate 20, mille Pro mudel on praegu ühe kõige parema pilditegijaga, mis saada. Sellel telefonil tuuniti nii riistvara kui tarkvara ning kolm tagakaamerat teevad nii õhtupimeduses kui päevavalges veel paremini maastikupilte, portreesid ja isegi makrovõtteid, mille jaoks on kaamerad spetsiaalselt kohandatud. Kolmel tagakaameral pole enam eraldi n-ö sügavusteravuse sensorit, vaid kõik kolm sensorit annavad pildi jaoks vajalikke piksleid ja tehisintellekt leiab nende kolme pildi põhjal ise vajaliku sügavusinfo.

Taga on 40 MP, 20 MP ja 8 MP kaamera, selfie-kaamera on 24-megapiksline.

Apple iPhone XS 64GB – 1099 eurot

Apple´i tipptelefon on tuntud headuses kaamerapaariga: need koostöös närvivõrgutehnoloogial töötava protsessori ja uue põlvkonna pildialgoritmidega võluvad igas olukorras välja parima võimaliku foto. Nutikas HDR toob samas kaadris esile nii hämaramad kui eredalt valgustatud osad – ühed pole alavalgustatud ega teised ülevalgustatud. Teravussügavuse kontroll aga võimaldab pildistajal fotograafia peensusi tundmata tuua esile teravalt just need detailid, mis on olulised.

iPhone´il on taga kaks 12 MP kaamerat – lainurk ja tele, ees aga üks 7 MP kaamera, millel on samuti HDR-funktsioon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.