Virtuaalprillid, pult ja mobiil – kolm asja, mida vaja tehismaailma sukeldumiseks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tehisreaalsuse läbimurre pidi saabuma praegusel aastal. Selleks, et tehismaailma vaadata, pole aga enam vaja kallist VR peakomplekti ja võimsat arvutit, piisab hoopis vähemast. Näiteks tagavad täiesti korraliku tehisreaalsuse-kogemuse need 3D ja VR pilti näitavad prillid Forever VRB-100 (hind Klicki poes 19,99 eurot), millega tuleb kaasa ka pult. Kolmas vajalik komponent – mobiiltelefon – peab endal olemas olema.

Virtuaalprillidega saad tehismaailma kogeda igal pool, kuhu lähed. Pane lihtsalt Forever VRB-100 prillide sahtlisse oma mobiil, millesse oled virtuaalprillide tarkvara laadinud ning hakka nautima. Kui kolmemõõtmelise panoraam-maailma ilu nõuab ka ringikäimist, pista prillid pähe mõnes avaramas kohas, et peaga kohe vastu seina või asju ei jookseks – kui prillid peas, siis ju päris-maailma enam ei näe.

VR prillidesse horisontaalasendis pistetud mobiil poolitab oma laiekraani kaheks ruudukujuliseks “prilliklaasiks” – kumbagi silma jaoks näidatakse eraldi pilti. Kui see pilt on 3D ehk ruumilise infoga, siis need vaated veidi erinevad üksteisest. Mobiilil peab olema magnetiline kompass ja güroskoop, et pead pöörates VR tarkvara aru saaks, et asendit on muudetud ja kuvab siis vastavalt selle uue sektori virtuaalmaailmast, mida parasjagu kasutaja oma peapööramisega vaadata tahab.

Androiditelefonide jaoks on Google Play poes olemas Cardboard-nimeline äpp, mis pakub platvormi erineva VR sisu nautimiseks: nii filmide, mängude kui näiteks ka Street View´ vaadete.

Mõnede rakenduste jaoks on kaasasolev Bluetoothiga ühendatav pult kasulik – kui mõnda “õhus” rippuvat nuppu vaja vajutada või midagi menüüst välja valida. Puldiga saab näiteks Street View vaates mööda tänavat edasi liikuda, pead pöörates aga näeb enda ümber. Bluetoothiga puldi abil võib veel muuta ka helivaljust, liikuda menüüdes, vaadata filmi lõikude kaupa ja panna pausile või edasi-tagasi kerida, lülitada sisse kaamera jne.

Tehisreaalsuse elamuse muudavad mugavamaks pearihm, mis ei lase silmade ees oleval kopsakal korpusel alla vajuda ning liikuvad läätsed, millega on võimalik reguleerida silmavahet ja teravust.

Forever VR-prillidele sobivad mobiilsed seadmed alates 3,5-st kuni 6-tolliste ekraanideni. Kaasas on ka VR-prillide läätsepuhastaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.