Klicki 1000 soovitust

Vivobook – mõnikord on sülearvuti suurus kodutöökohal ikkagi oluline

Viimasel ajal kiputakse aina enam valima arvuteid, mille kaal jääb kilogrammi ligidale ja suurus mõõtmed A4 paberilehe formaati. Kui aga kasutad arvutit pigem igapäevaselt kodus laual, siis pole selline kokkuhoid suuruse arvelt üldsegi mitte õigustatud. Eriti veel siis, kui teed palju arvutusi (olles näiteks raamatupidaja või tudeng) ja vajad numbriklaviatuuri.

Asus VivoBook X512DA (hind 579,99 eurot) ongi just selline isend. See masin kaalub 1,6 kg, kaasa tuleb täisklaviatuur koos eraldi numbriklahvistikuga ja ekraan on ka korralikult avar, 15,6-tollise diagonaaliga.

Mida sellise sülearvutiga teha? Loomulikult oma igapäevatööd ja kõike seda, mida kodus või kontoris (või miks mitte ka koolis ja mõnikord isegi reisil) teha – Wordi ja Exceli failide kallal tegutseda, veebis surfata, e-posti hallata ja mõnikord ka mängida, fotosid töödelda ja videot monteerida. Kõige sellega saab üsna soodsa hinna ja suure ekraaniga masin väga hästi hakkama.

Vaatamata suurele diagonaalile pole masin siiski nii suur, kui ehk aastaid tagasi olid 15,6-tollised masinad. Väiksem korpus on saavutatud väga kitsaste 5,7 mm laiuste ekraaniäärtega. Asus kasutab ka klaviatuuri juures oma ergonoomilist lahendust, mis on olnud mitmetel varasematel mudelitel: avades kaane, tõstetakse ekraanipoolne osa arvutist natuke kõrgemale. See annab klahvistikule mugava ergonoomilise kalde ja parandab samas ka masina jahutust, lastes õhul korpuse põhja all paremini liikuda.

Kaugtööks ja tiimikoosolekuteks sobib hästi HD kaamera, protsessoriks on uusim AMD Ryzen5, mis on soodsaks alternatiiviks Intelile. WiFi ac standardile vastavus tagab ülihea juhtmevaba netikiiruse (867 mbps) ja ühendusvõimalusi on samuti piisavalt: USB 2.0, USB 3.1, USB Type-C, HDMI, kõrvaklappide ja mikrofoni pesa, microSD pesa.

Kui otsid kodukontori jaoks sobivat arvutit, siis Vivobook on selleks väga hea. Arvesta, et veidi suurem sülearvuti on mõeldud pigem rohkem ühe koha peal suurema ekraaniga töö tegemiseks, aga 1,6-kilogrammine kaal ja õhuke korpus sobib väga hästi ka kaasavõtmiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.