Klicki 1000 soovitust

Võngutades mustus lahti – Roborock S7 kasutab puhastamiseks ultraheli ja moppi

Roborock S7 (hind 599,99 eurot) on kõik-ühes puhastusrobot, millel tolmu imemine on küll üks põhifunktsioon, kuid lisaks saab masin mustusest lahti ka mitmete uudsete lisafunktsioonidega.

Ultrahelipuhastus on küll leiutatud juba mõni aeg tagasi, kuid robottolmuimeja mopi vibreerimine 3000 korda minutis tähendab, et nii nagu mõni elektriline hambahari, saab ka põranda määrdunud kohtadelt lahti tõrksama ja kinni kleepunud mustuse, ilma et oleks vaja tõsiselt käsitsi nühkida ja kraapida. Ultraheli ehk ligi 200 kHz töötab samas masinas aga vaipade tuvastamisel. Sellega “näeb” automaatselt kulgev masin, kus on vaibad ja kus sile pind. Vastavalt sellele kasutatakse kas moppi või harjasid ja tolmu imemist.

Võib teha kaks-ühes koristuse ehk vaiba puhastamise tolmuimejaga, sel ajal kui mopp on ultrahelianduri hoiatuse peale üles tõstetud ja siledatel põrandatel mopiga puhastamise koos 300 ml mahutisse kallatud vedelikuga, mis teeb põranda kergelt niiskeks. Kuid võib ka eraldi ainult siledaid pindu mopiga puhastada või ainult vaipu tolmuimejaga imeda.

Roborock S7 harja rullikud on uutmoodi liikuvate kinnitustega, nii et need jälgivad täpselt põranda kontuure. Nii ei jää puhastavad harjad liiga kõrgele ega põrku vastu servasid.

Robot suudab ühe laadimisega töötada kuni kolm tundi ning koristada kuni 200 ruutmeetrilt, seega peaks piisama enamuse korterite ja majade jaoks. Töö käiku saab jälgida nutitelefoni äpist ning sealt on võimalik ka robotit seadistada. Keskel ülal asuvas kõrgendikus asub LIDAR, mis skännib koristatavat ruumi ja koostab kaardi, mille järgi planeeritakse edaspidi liikumist. Kui tahad mõne ala välja jätta, saab äpist luua keelutsooni või kui tahad konkreetset kohta spetsiaalselt puhastada, kuhu näiteks midagi just põrandale läks, siis saab kaardilt määrata, kuhu robot saata.

Kui aga äpiga parajasti tegeleda ei viitsi, võib ühendada seadme Google Home´i või Alexaga ning edaspidi saab koristamiseks jagada häälkäsklusi kasvõi diivanilt.

Vaata videost lähemalt, kuidas robot puhastab:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.