Xiaomi Amazfit Bip – nutikell, millel on kõik olemas peale äppide

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Xiaomi legendaarne pulsikell Mi Band 2 on tuttav paljudele. Kuid sellest hoopis võimalusterohkem Amazfit Bip (soodushind Klicki poes praegu 89,99 eurot) teeb veelgi rohkem: aku kestab kuni poolteist kuud, kuigi ekraan on kogu aeg sees, lisaks saab GPS-i või GLONASS-i kasutada, randmel näidatakse telefonilt saabuvaid teateid, mõõdetakse pulssi, samme ja kaloreid. Mida rohkem tahta?

“Päris” nutuikelladest eristab Amazfit Bip´i ehk tõesti vaid see, et pole selliseid äppe, nagu Androidiga või IOS-iga nutikelladel. Kui tõesti vajad lisarakendusi ka nutitelefonis, siis võib Amazfit Bip´ist väheks jääda tõesti. Kui aga need pole nii olulised, vaid tahad trenni teha, ilmateadet ja kellaaega vaadata ning mobiiliäppide teateid lugeda otse randmelt, siis on see kell just õige valik.

Pika akukestvuse juures on muide Xiaomi nutikas pulsikell veel värvilise ekraaniga. Mitte küll miljonites värvides, aga silmapaistvate eredate toonidega, et ka raskemates oludes oleks ekraanilt kõik loetav. Vähem kui 100 eurot maksvate kellade seas on Amazfit Bip praktiliselt ainus valik, kui tahad enamat tavalistest pulsikelladest aku kestvuse, ekraani ja võimaluste poolest.

Xiaomi on küll kandiline nagu Apple’i nutikell, kuid muus osas sellest üsna erinev seade. Stiilselt musta värvi Amazfit Bip vastab IP68 nõuetele ja on varustatud värvilise ekraaniga (1,28 tolli), mis on omakorda kaetud kumera Gorilla Glass 3 klaasiga – nii on nutikell üheaegselt ilus ja ka vastupidav.

Et kõigest 31 grammi kaaluv Amazfit Bip ei ole lihtsalt aktiivsusmonitor, tuleb kohe välja tema funktsioonidest. Näiteks on sellel sisseehitatud GPS/GLONASS, mis jälgib kasutaja marsruuti ja läbitud vahemaid. Nii on hea hiljem kaardirakendusest vaadata, kuhu sportimine on viinud. Lisaks GPSile on olemas ka baromeeter, kiirendusandur ja kompass ning muidugi Bluetooth-ühendus telefoni või arvutiga ühendamiseks. Nagu ühele korralikule nutikellale kohane, saabuvad tänu Bluetooth-ühendusele sinna ka kõikvõimalikud telefonist pärit teated, mida mobiilis oleva äpiga saab sisse-välja lülitada.

Nutikella 190 mAh aku on aga piisavalt võimas, et üldjuhul peab seda laadima harvem kui kord kuus. Kui aga kasutad Amazfit Bipi kõiki funktsioone, tuleb akut laadida 20 tunni tagant. GPS on väga energia-ablas. Kui seda ei kasuta, siis on ühe laadimisega kõik muud nutikella funktsioonid kättesaadavad enam kui 30 päeva. Piiratud funktsionaalsuse korral peab Amazfiti aku vastu aga lausa 45 päeva!

Vägagi tõenäoliselt ei ole võimalik saada 90 euro eest sel kevadel spordiks ja kontoripäevadeks paremat kaaslast kui Amazfit Bip.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.