Klicki 1000 soovitust

Xiaomi Mi Pro 2 – ühe laadimisega Viimsist Kakumäele ja tagasi

Kui oled ostmas oma esimest elektritõukekat, siis on igati mõistlik valik Xiaomi Mi Pro 2 (499 eurot), is sõidab ühe laadimisega koguni 45 km. Seega saad ära käia näiteks Viimsist Kakumäel ja tagasi. Xiaomi e-tõukerattast ei kasva sa ka väga kiiresti välja – see on väga vastupidav ning piisavalt suur, et sõita saaksid nii noored kui täiskasvanud.

Maksimaalne kiirus on liikuril 25 km/h. Sellest peaks Eesti oludes täiesti piisama. Mootori võimsus on kuni 600 W ja sellestki on küllalt kuni 100 kg raskusele sõitjale. 8,5-tollised õhkrehvidega rattad on pehmed, turvalist pidurdamist teevad nii elektrooniline ABS kui ka füüsiline ketaspidur. Nii nagu plaanitav elektritõukekate seadus ette hakkab nägema, on olemas ka esi- ja tagatuli enda teistele nähtavaks tegemiseks.

Selleks, et saaksid kulgeda sobivas tempos, on võimalik Xiaomi liikur seadistada kolme erinevasse režiimi. Jalakäia seades ei tõuse kiirus ka kogemata üle 5 km/h, mis sobib näiteks rahvarikkamas kohas inimeste vahel manööverdamiseks. Standard-seades võib kiirus tõusta kuni 20 km/h, mis on viimane piir ohutul kulgemisel, kuid ka siis oleks juba rangelt soovitatav kiivrit ning põlve- ja randmekaitseid kasutada, nagu rulluisutamiselgi. Sportlik režiim lubab nii-öelda gaasi põhja vajutada ning kulgeda näiteks kiirel ja siledal kergliiklusteel kuni 25 km/h.

Tõukeka kokkupakkimine võtab aega kolm sekundit. Selleks peab juhtraua posti murdekohast klambrist vabastama, kokku voltima ning lenksu klõpsuga tagaratta külge kinnitama. Sellises asendis saad oma 14,2 kg kaaluva liikuriga nagu kandekotiga siseneda bussi, rongi või taksosse ja võtta elektritõukeka kaasa ka auto pagasiruumis, kuhu see lahedalt ära mahub.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.