Klicki 1000 soovitust

Xiaomi Roborock E4 – koristajate tiim teeb põrandad puhtaks inimese sekkumiseta

Xiaomi robottolmuimeja Roborock E4 (hind 224,99 eurot) pole ainult tolmu kõrvaldaja. Lisaks tegeleb see ka moppimisega, kuna vedelikumahuti ja mopp on koos tolmuanumaga põhivarustuses. Seega tegemist on nagu väikese koristajate tiimiga, mis tõrksamad kohad niiskelt, tolmusemad nurgad aga kuivalt ära koristab ning pikakarvalist vaipa põhjalikumalt töötleb.

Masina tööaeg ühe laadimisega on kuni 180 minutit. Kui aku tühjeneb, siis oskab kodumasin ise laadimispunkti tagasi minna ning jätkab hiljem sealt, kus pooleli jäi. E4 suudab puhtana hoida kuni 200-ruutmeetrise elamise.

Automaatrežiimid sobivad hästi koduloomadega majapidamistele – takistusi oskab robot vältida ning vajadusel saab rakendada tõhusamaid režiime karvade või poriste käpajälgede eemaldamiseks. Loomakarvade ummistuse vastu aitab spetsiaalne rataste ja harjaste ehitus.

Võrreldes eelmise mudeliga on uus Roborock E4 10% kiirem ja 11% suurema imemisvõimega (2000 Pa). Spetsiaalne aerodünaamika ja automaatika hoiavad imemisvõime alati ühtlase, et saaks kätte kogu mustuse nii siledalt põrandalt kui ka pikakarvalise vaiba seest. Vaibal rakendatakse tööle täisvõimsus. Nurgahari aga võtab tolmu ka toanurkadest, kuhu ümmarguse kujuga robot kõhualuse harjaga nii hästi ei ulatu.

Kokkupõrke- ja kukkumisandurid aitavad vältida takistusi või trepist alla kukkumist. Ümbruses navigeerib Roborock güroskoobi, asendiandurite ja skanneri abiga, takistuste lähedal kiirust vähendatakse.

Xiaomi robottolmuimejat saab juhtida ja seadistada mobiiliäpist – määrata koristusajad ja režiimid ning vaadata puhastustööde seisu igal hetkel ka kodust eemal olles. Seega võib põrandate koristuse üsna ära unustada. Masin saab sellega hakkama valdavalt ilma inimeste sekkumiseta, aeg-ajalt on vaja vaid täita vedelikuanumat ja puhastada tolmuanumat ning kergelt hooldada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.