Zenfone 10: ilmselt parim väikese ekraaniga nutitelefon, mis ei kao kuhugi

Asus on teinud nutitelefone, mille jaoks eksisteerib oma nõudlik nišš: üks tooteliin ROG Phone on suunatud mänguritele, kuid teine, Zenfone, kuulub neile kasutajatele, kes tahavad väiksemat ekraani ja käepärasemat suurust. Kuulujutud Zenphone´i tootmise lõppemisest ei vasta siiski tõele ja siin on Asuse uusim mudel Zenfone 10, mille ekraan on mugavalt 5,9-tolline.

Asuse Zenfone´id on juba mitu põlvkonda olnud väiksemate ekraanidega ja täitnud seda üsnagi tühja nišši kvaliteetsete mudelitega, nii ka Zenfone 10 (8+256 GB mudel 849,99 eurot, 16+512 GB mudel 929,99 eurot).

Vaatamata väiksusele on tegemist igati kiire ja kauakestva mudeliga, millel on Qualcommi Snapdragon 8 Gen 2 kiibistik, 4300 mAh aku, mis kestab väiksema ekraaniga kauem ning hulk funktsioone, mida peaaegu kuskilt mujalt ei leia, nagu viipepuutetundlik toitenupp, millega saab kiirelt vajalikud asjad ära teha telefoni avamata.

Asus on loonud ka spetsiaalne servamenüü Edge Tool, mis on hea siis, kui tahad vaid pöidlaga igale poole ligi pääseda ja mobiili vaid ühe käega kasutada. See menüü toob pöidla ulatusse vajalikud enimkasutatud äpid ning juhtnupud telefoni seadete muutmiseks.

Ka kaamerakomplekt pole Zenfone 10 puhul midagi, mille pärast häbeneda tuleks. Pigem ikka vastupidi, kaameral on kuueteljeline stabilisaator Hybrid Gimbal Stabilizer 2.0, mis annab sujuvamad videod ja teravamad fotod ka käest pildistamisel või filmimisel. Hübriidstabiliseerimine tähendab, et pilti hoitakse paigal nii elektroonilise kui optilise stabilisaatoriga.

Tagaküljel on lisaks 50 MP põhikaamerale ka 13 MP lainurk-kaamera ning esiküljel 32 MP selfie kaamera, mis katavad põhilised pildistamisvajadused. Tehisintellektiga oskab Asuse kaamera eraldi töödelda erinevaid pildialasid. Näiteks taevast ühtede seadetega ja maapinda teistega, et igas alas oleks parim tulemus. Nii õnnestub saada keerulistes valgusoludes palju paremad fotod.

Käepärase suurusega telefon veekindel, vastates IP68 standardile ning kaalub vaid 172 grammi. Paljudes arvustustes on seda mudelit nimetatud parimaks väikeseks nutitelefoniks, mis hetkel saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.