LeapINi blogi

3 müüti digirändur olemise kohta, mida kõik mingil põhjusel usuvad

Noorema põlvkonna pealekasvuga on kontoris püsimine muutunud järjest ebapopulaarsemaks ning enam ei rahulda paljusid ka kodukontor. Selle asemel pakitakse kotid ning minnakse mööda maailma rändama. Tööd tehakse liikvel olles ning see, kas ja millal koju naastakse, on täiesti lahtine.

Sääraseid digital nomade on näha aina enam, kuid siiski ei julged paljud inimesed riski võtta ja ka ise kodumaa tolmu jalge alt pühkida. Suuresti on sellega seotud hirm, mida tegelikult olema ei peaks. Näilised ohud ei ole tegelikult sugugi nii suured ning igale asjale on olemas lahendus. Ka neile müütidele.

Liikvel olles on raske raha teenida

Tegelikkuses ei ole liikvel olles raha teenimine sugugi keeruline. Kui rändama läheb inimene, kel senine kogemus peamiselt IT-aladel, siis pole projektipõhist tööd keeruline teha. Vajadusel saab seda teha ka mõnes teises riigis olles või leides valitud riigis töökoha just nii pikaks ajaks kui vaja.

Heaks näiteks on arendajad, graafilised disainerid ning miks ka mitte ajakirjanikud. Pole otseselt vahet, kus parasjagu olla, töö on ikka sama ning oskused on endiselt väärtuslikud. Samuti võib vajadusel teha tööd ka oma koduriigis, seda interneti vahendusel.

Lühiajaliste projektide leidmine ei ole keeruline ning tööd saab teha just nii kaua, kui vaja, et säästud taas üles ehitada ja edasi liikuda.

See on ju ohtlik!

Ei ole! Üksi reisimine ei ole midagi ebatavalist. Tuleb lihtsalt teha piisavalt eeltööd, et tuvastada, milliseid piirkondi tasub vältida. Kuna digital nomad oskab edukalt arvutit kasutada, siis ei tohiks veidi aega otsingumootorites ning reisifoorumites surfamine kuigi keeruline olla.

Uuri, milliseid piirkondi soovitatakse valitud piirkonnas vältida ning hoia neist eemale. Igas riigis on turvalised kohad olemas, seega tuleb need lihtsalt üles leida. Samuti tasub hoolikalt valida ööbimiskohti, et leida selline, kus ööga ei kao sülearvuti, püksid ja rahakott.

See hävitab sidemed

Ka see on müüt, mida ei tasu karta. Maailma ei pea rändama igavesti. Tee seda nii kaua, kui ise soovid. Siis naase aga jälle kodumaale ning jätka sealt, kus asjad pooleli jäid. Sõbrad, perekond ja lähedased ei kao kuskile ning tagasi tulles on sul lõputult huvitavaid lugusid, mida peol või õhtusöögi ajal vesta.

Ära muretse, et mõni aasta ringi reisimist omab suurt mõju su sotsiaalelule. Asjad ei muutu üleöö ning võid kindel olla, et ringi reisides leiad veel ka uusi ning väärtuslikke tuttavaid, nii ärilises võtmes kui ka isiklikus.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses