LeapINi blogi

4 olulist soovitust, mis aitavad sul digirändurina edukas olla

Digirändurina alustamine nõuab palju julgust ja pealehakkamist. Diginomaad John Lim on kirja pannud mõned soovitused, millest sellel teekonnal juhinduda, et edukalt hakkama saada.

Ära karda teha kulutusi, et raha teenida

Kulutuste tegemine konverentsidel ja messidel käimisele võivad esmapilgul näida raha raiskamisena, kuid pikas perspektiivis ennast siiski ära tasuda.

Kunagi ei tea, millisel neist võib leida uusi kontakte, kes uute töövõimalusteni juhivad. Samuti võid leida nii potentsiaalseid töid põnevates maailma paikades, mida sa veel külastanud pole.

Kasuta digitaalseid tööriistu

Teenuseid hulk, mis digitaalset nomaadi igapäevaste toimingutega juures aitavad, aina kasvab. Raamatupidamise osas on abi näiteks AndCo veebiteenusest, tööalaseks suhtlemiseks ja andmevahetuseks on hea keskkond Slack.

ProductHunt on hea kanal, mille kaudu aga uusi kasulikke tööriistu avastada, mis töövoogu veelgi sujuvamaks aitavad muuta.

Eelista sooja kliimaga riike

Lisaks pidevale päikesepaistele on soojal kliimal ka muid, oluliselt praktilisemaid eeliseid. Sellistes kohtades on oluliselt vähem asju vaja kaasa vedada ning soojapidavatele riietele pole vaja teha suuri kulutusi.

Muretse sobilik varustus

Digirändurina pead valmis olema selleks, et igal pool ei saa kasutada kontori mugavusi. Wifi-ühendus ei pruugi alati toimida ning arvuti aku võib kõige ebasobivamal ajal tühjaks saada.

Seepärast on alati kasulik kaasas kanda lisa akupanka, universaalseid adaptereid seinalaadijate jaoks ja muid nutividinaid.

Kohaliku mobiilse interneti kasutamiseks on hea näiteks 2 SIM-kaardi pesaga telefoni omada, siis saad vajadusel teist kaarti riigist riiki rännates kergesti vahetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.