LeapINi blogi

4 põhjust, mis takistavad digirändurina edukas olemast

Digirändurina läbi löömine ja hakkama saamine ei pruugi kõigil õnnestuda. Ette tuleb ka raskemaid aegu, eriti just alustades. Mediumis on kirja pannud punktid, mida alustaval digiränduril silmas tasuks pidada, et mitte läbi kukkuda.

Finantsvahendite piisav tagavara

Paljude jaoks võib takistuseks kujuneda vähene finantsvahendite olemasolu. Soovitatav on digiränduri elukorralduse juures varuda piisavalt vahendeid, hea kui neid oleks 6 kuu kuni ühe aasta jagu. Nii saad rahulikud keskenduda olulisele ning selle aja jooksul tekitada sissetulekuid oma tööst.

Oluline on ka vahendeid õigesti planeerida, eriti just alustades. Liigne kulutamine reisimisele ja tööle mitte piisavalt keskendumine võivad päris kiiresti rahavarud ammendada.

Kultuurilised erinevused ja paindlikkuse puudumine

Väga palju aitab uues keskkonnas kaasa kultuuriliste erinevuste mõistmine ja nendega kohanemine. Kui oled selles osas paindlik ning vastuvõtlik, saad tõenäoliselt oluliselt kergemini maailma eri paigus hakkama.

Siin tuleb mängu kultuurilise kohanemise graafik, mis on koostatud Norra sotsioloogi Sverre Lysgaardi poolt. Selle järgi koosneb uues keskkonnas kohanemine neljast etapist. Kõigepealt tulevad mesinädalad, seejärel kultuuriline šokk, harjumine ning lõpuks meisterlikkus.

Üksildus

Esmapilgul kummalisena näiv põhjus, kuid paljude jaoks määrav, on liigne üksindus. Diginomaadina pead arvestama, et reisimist on palju ning inimesed sinu ümber vahetuvad regulaarselt. Samuti ei pruugi suure osa ajast perest eemal viibimine hästi mõjuda ja pikemas perspektiivis töötulemusi mõjutama hakata.

Selgete eesmärkide puudumine

Kuigi digitaalse nomaadi argipäeva võib ette kujutada puhkusena rannas, siis edukuse määravad töötulemused.

Tähtis on enda jaoks kõigepealt plaan paika panna. Millist eesmärki soovitakse saavutada, kuidas selleni jõuda ning millest alustada.

Oluline on ka enesedistsipliin ning püstitatud eesmärkidest kinni pidamine. Kui neid järgida, siis oled tõenäoliselt ka oma tegemistes edukam.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.