Üha enam inimesi eelistab kontoris käimise asemel kaugtöö võimalust ning digirändurite trend on samuti tõusuteel. Paljude ametite puhul on aga välismaal või kodukontoris töötamine endiselt võimatu. Milliste elukutsete esindajaid võib jällegi enim digiränduritena kohata?
Programmeerijad ja arendajad
Kuigi ametlik ja liigselt täpne statistika digirändurite ametivaldkondadesse jaotumise kohta puudub, kohtab kaugtööd tegevate ja ränduri eluviisiga inimeste seast tõenäoliselt enim programmeerijaid ja veebiarendajaid.
Vahet pole, kas tegu on tarkvara, veebilehtede või rakendustega – enamasti saab seda tööd teha ilma kontoris käimata ning selles valdkonnas on levinud ka endale töö andmine ehk vabakutselisena töötamine.
Turundus ja sotsiaalmeedia
Praeguse aja kuum trend on sotsiaalmeedia turundus. Vahet ei ole, kas inimene on õppinud oskused selgeks läbi kogemuste või omab erialast haridust, selles valdkonnas ei loe töötundide, vaid engagement’i hulk.
See tähendab muidugi, et spetsialist ei pea pidevalt kontoris istuma. Võibolla tulevadki innovaatilised ja head ideed sulle pähe just reisides või kodukontoris.
E-ettevõtjad
Veebipoe ja -ettevõtte loomine ja haldamine ei ole sugugi kerge töö, kuid selle suureks plussiks on paindlikkuse. Tänapäeval ei ole veebipoe omamiseks enam füüsilist laoruumi vaja ning seetõttu ei nõua amet inimeselt ka paigal püsimist.
Mitmed digirändurid teenivad elatist just oma e-poe pidamisega, reisides ise sealjuures pidevalt ja tehes vahel tööd vaid mõned tunnid päevas.
Blogijad ja kirjutajad
Kas sulle meeldib oma tegemistest teistele huvitaval ja omapärasel moel teada anda? Või äkki on sul anne just turundus- ja reklaamtekstide kirjutamise vallas? Digiränduriks sobivad mistahes kirjanikud, blogijad ja sisuloojad, kelle ainsaks töövahendiks on sülearvuti.
Piiranguks on vaid inimese ambitsioon
Kindlasti ei piirdu digirändurite ametivaldkonnad ülaltoodud nelja näitega. Tegelikult loeb digiränduriks hakkamise juures kõige rohkem siiski see, kui palju inimene on nõus sellise elustiili jaoks panustama ning millised oskused tal on.
Digirändurite seast võib leida nii disainereid kui ettevõtjaid, kuid ka fotograafe, konsultante, tõlke ja pokkerimängijaid.