LeapINi blogi

5 viisi, kuidas digirändurina ikkagi raha teenida

Diginomaadina mööda mailma rännata on tore, kuid seejuures ei saa unustada seda, et kuidagi peab ka raha teenima. Õnneks on tänapäevasel internetiajastul erinevaid teenimisvõimalusi, seega kui otsid viisi rännakute kõrval ka veidi teenida, siis kaalu ühte neist viiest võimalusest.

Pea blogi

Kui sa juba niigi mööda maailma ringi rändad, või asud pikemaajaliselt elama võõrasse riiki, siis miks mitte oma tunded ja kogemuses kirja panna? Blogi loomine on lihtne ning reklaamide hankimine on tänapäeval juba nii mugavaks tehtud, et vaid mõne klikiga on võimalik panna kirjutatu raha teenima. Kui armastad aga rohkem videoid, siis YouTube’is videoblogi pidamine on samuti hea viis veidi lisateenistust hankida.

Loo materjale

Kui oled mõnes ilusas paigas, siis miks mitte kasutada telefoni küljes olevat võimast kaamerat ning jäädvustada stock fotosid ning videoid? Tänapäeval ei too nende müük küll sisse sama palju raha kui kunagi, kuid väikene lisateenistus on see sellegi poolest.

Õpeta keelt

Kui juhtud sattuma mõnda oluliselt eksootilisemasse paika, siis võid oma inglise keele oskuse tööle panna. Leia mõni väiksem kohalik kool ja asu keelt õpetama. See ei võta kuigi palju aega ning teenistus võib olla väga korralik. Siiski on oluline tähele panna, et see variant on pigem sobilikum arenevates riikides.

Tee kaugtööd

Kui oled näiteks veebidisainer või arendaja, siis võid raha teenimiseks ka alati kaugtööd teha. Vajad ju selleks vaid internetti ning arvutit. Leia firma, mis soovib sinuga koostööd teha või hakka vabakutseliseks nii loo tooteid tellimuse peale.

Juhutööd aitavad rahad teenida

Võõras riigis on alati võimalik teha ka juhutöid. Siin ei räägi me ananasside korjamisest, vaid tehnilisest tööst. Alati on käimas mõni projekt, mis vajab lühiajaliselt IT-taibuga inimesi. Saad oma oskusi lihvida ning veidi lisaraha teenida.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses