Avatud plaaniga kontor ei ole alati hubaseim: LeapIN on Tartus seda teadlikult vältinud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Fotod: LeapIN

Üle maailma digitaalseid nomaade aitaval LeapINil on Tartusse tekkinud regionaalne keskus, kus lähenetakse asjadele teistmoodi.

LeapINi Tartu kontor asub kesklinnas, mugava asukohaga majas Fortuuna tn ja Narva mnt nurgal. “Avarad ruumid on meie enda disainitud ja renoveeritud aasta tagasi, mil tööpere kasvades kontori uutesse ruumidesse ümber kolisime. Siinkohal mängis juhus kätte suurepärase võimaluse teha uus pind alustuseks täiesti lagedaks ning ehitada-kujundada see vastavalt LeapINi vajadustele uuesti üles,” räägib Tartu kontori büroojuht Terje Pärg.

“See tähendas näiteks, et saime meeskondade ja nendele vastavate funktsioonide kaupa planeerida vastavate tubade suuruse ning töökohtade paigutuse, kuni väikeste, kuid oluliste detailideni. Ikka selleks, et kõik oleks võimalikult läbimõeldud, käepärane ja toimiks ladusalt,” ütleb Pärg.

Kuigi avatud kontor annab tööandjale vabamad käed inimeste paigutamiseks, siis hoolega liigendatud ruumide puhul on kindlasti suureks plussiks vaiksem ja hubasem töökeskkond.

Parimagi tahtmise juures ei saa tekkida kiusatust kontorit töölaudu tihedalt täis pikkida: sõna otseses mõttes – sein on ees. “Seega hoiame hoolega iga inimese jaoks optimaalselt ruumi, et töökeskkond toetaks meie tiimiliikmeid, mitte vastupidi,” ütleb Pärg.

Õnnestunud lahenduseks on kontoris olev köök, mis kujundati teadlikult võimalikult kohviku-sarnaseks, et kasvõi lühikeseks hetkeks tehtud kohvipaus annaks võimaluse pead tuulutada ja korraks töömõtetest välja astuda. “Võib rõõmuga tunnistada, et kohvik on üle ootuste populaarseks osutunud – paljud istuvad kaasa võetud või ostetud toidukraamiga lõuna ajal suure laua ümber, nagu üks pere, räägitakse-arutatakse nii töiseid jutte kui maailma asju ning on tunda, et sellised hetked liidavad ja lähendavad inimesi.”

Tartu ja Tallinna vahel jagunenud LeapIN hakkab ühte sulama

LeapINi Tartu kontori fookuseks on tootearendus ja teenuse osutamine (service delivery). Kohalik 37-pealine tiim koosneb peamiselt tarkvaraarenduse ja raamatupidamise valdkondade spetsialistidest. “Ühiselt nuputame-ehitame-pingutame, et meie tuhanded kliendid üle maailma mõmiseksid rahulolevalt, et “Jah, LeapINi teenus tõesti toimib! Igapäevaselt. Ja homme saabub veelgi väärtuslikum lahendus.”,” räägib Terje Pärg.

Kui siiani on firmas olnud selge kompetentside jaotus LeapINi Tallinna (turundus, kliendi onboarding, disain) ja Tartu (tootearendus, teenuse osutamine) üksuste vahel, siis juba lähitulevikus hakkavad need segunema ning tekivad sarnase kompetentsiga tiimid mitmes asukohas.

LeapINi Tartu kontor on justkui meie regionaalne hub, kus on kohalikel tiimiliikmetel võimalus – ent mitte kohustus – igapäevaselt tööd tegemas käia. “Oleme arvestanud sellega, et igaüks meist võib töö tegemiseks kasutada ka mõnda alternatiivset “kontorit”: nt kodu, kohvik, hotellituba reisi ajal, LeapINi Tallinna kontor jne,” ütleb Pärg.

“Meie sisemised tööprotsessid ja töövahendid on juba algusest peale arendatud selliselt, et võimaldada tööd teha füüsilisest asukohast sõltumatuna. Näiteks hommikul ärkan üles, tutvun pere olukorraga, analüüsin päevaplaane ja otsustan, kus ja millal on kõige mõistlikum oma tööülesandeid teha. On mõnus tõdeda, et enamike jaoks on esimeseks valikuks kujunenud siiski meie Tartu kontor. Ju siis on toimiv töökeskkond, silmast-silma kohtumised ja vabas vormis arutelud – lisaks veel spontaanselt tekkiv fun – väärtused, mida hinnatakse!”

Oma iseloomult on Tartu kontor nö back-office, kuhu LeapINi kliendid ega muud külalised reeglina ei satu. Seetõttu on olnud võimalik kontori keskkond kujundada just oma töötajate vajadustest lähtuvalt, panustades sisule, mitte niivõrd fassaadile. Rõhk on olnud funktsionaalsusel. Näiteks külmkapi brändist olulisem on see, et see töötab ja et kapis oleks alati olemas värske piim kohvi jaoks. Töökeskkonna toimimist ei saa hinnata vaid korraks kontorisse sisse hüpates ega esmamulje järgi – tõde selgub mõne aja jooksul kohapeal toimetades ja ise tunnetades. Toimiv keskkond on kombinatsioon paljudest teguritest: tööülesanded vs nende teostamiseks loodud füüsilised ruumid, töövahendid, taustahelid või müra ruumis, tiim ja tiimiliikmete omavahelised suhted, kogukonnatunne jpm.

Igapäevane koostöö LeapINi Tallinna ja Tartu baasi vahel on piisavalt tihe ning toimub peamiselt distantsilt. Siiski on nende linnade vahel rongi- ja bussiühendused muutunud juba piisavalt mugavaks ja nii pole harvad ka teemapõhised ühiskoosolekud ühes või teises kontoris.

Ühist tunnet tehakse paljude üritustega

Kuna LeapINi Tartu kontori töötajate arv on viimase aasta jooksul rohkem kui kahekordistunud, on uute ja seniste tiimiliikmete sulandamine ühtseks tiimiks olnud eesmärgiks nr 1. Ja seda paralleelselt nii Tartu kontori piires kui ka LeapINis tervikuna.

Traditsiooniliste suvepäevade, jõulupeo, töiste all-hands koosolekute kõrval on mõjusaks osutunud ka näiteks Tartu seltskonnaga ette võetud spordivõistlused, kinokülastused ning erinevad vabas vormis olengud kontori ruumides.

“Sügisel osalesime oma suurepärase tiimiga väljakutsel “Kondimootor 2018” ehk käisime 3 nädalat jalgsi tööle-koju ning detsembris võtsime ühiselt ette degusteerida ja hinnata traditsioonilisi (muu hulgas ka ise küpsetatud) jõulutoite ning -jooke,” räägib Pärg.

Kui meie lubadus klientidele on vabastada nad ettevõtlusega kaasnevatest tüütutest taustategevustest,  siis täpselt samamoodi on sisemise tugiüksuse eesmärgiks teha kõigil tiimiliikmetel olemine kontoris võimalikult mõnusaks ja mugavaks, et igaüks saaks keskenduda sellele, milles ta kõige parem on.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.