LeapINi blogi

Miks asutasid portugaallane, taanlane ja ameeriklane oma idufirma just Eestisse?

Skookum Films on filmi-, video- ja audioproduktsioonile keskendunud ettevõtte, mida juhivad kolm täiesti eri päritolu meest. Portugalist pärit Nuno Sà Pessoa, taanlane Kris Skovmand ja Samuel Anderson juhivad firmat küll peamiselt Lissabonist, kuid firma on tegelikult registreeritud Eestis.

Uurisime Nunolt, millega ta tegeleb ning miks otsustas ta ettevõtte asutada just Eestis.

Millega sinu ettevõte tegeleb?

Skookum Films on filmi-, video- ja helifirma, mis pakub ja lihtsustab eri sorti audiovisuaalse ja loova valdkonnaga seotud teenuseid. Püüame olla nii paindlikud ja isiklikud kui võimalik ja soovime vanu piire murda. Usume, et oleme hetkel õigel teel: pea kakssada meie filmi on valitud erinevatele festivalidele üle kogu maailma, meie videotel on üle 4 miljoni vaatamise ja meil on kõiksugu kultuuriliste taustadega kliente.

Mis sulle ülemaailmse töö juures meeldib?

Elu on lühike ja avastamist täis. Ei ole mõtet seda veeta ühes kohas ainult sellepärast, et meil on hirm mugavustsoonist väljuda. Vähesed asjad teevad mind nii õnnelikuks kui uute teadmiste omandamine ja õppimine, mida on kõige parem teha just täiesti erinevaid inimesi kohates ja reisides.

Hiljutiste projektide raames olen töötanud inimestega Hispaaniast, Liibanonist, Saksamaalt ja Indiast. Olin hiljuti Tšehhis žüriiliige ning kirjutan pidevalt uut materjali, mida loodetavasti õige pea ka suurele ekraanile tuua.

Millised on sinu töö väljakutsed ja kuidas sa neid ületad?

Kui su tegemistes ei ole väljakutseid, peaksid sa midagi muud tegema. Mida raskem on projekt, seda rohkem see mind paelub. Väljakutsed ja takistused aitavad meil õppida ja muudavad meid oma erialal paremaks. Ma ei oska oma töö juures eriti ühte kindlat väljakutset esile tuua, kõik on osa tööst.

Näiteks õigete meeskondade kokku viimine, planeerimine, kaadrite parimal viisil ajastamine ja kokku seadmine. Samuti erinevate aspektidega – ilma, kellaaja, inimeste, liiklusega – arvestamine, et optimeerida aega ja raha meeskondi ja varustust puudutavates küsimustes.

Kas kaalusid ettevõtte Portugalis asutamist? Mis sind selle vastu otsustama pani?

Kuna olen portugaallane, oli mu esimene valik ettevõtte asutamiseks muidugi Portugal. Peale mitmete inimestega konsulteerimist ja uurimist leidsin, et süsteem ei tööta siin nagu vaja. Sain teada ebavajalikust bürokraatiast, vanamoodsast süsteemist ja sellest, et kõik on ettevõttet juhtides siinse süsteemi vältimatutest probleemidest tüdinud.

Ma võrdleksin oma ettevõtte Eestisse rajamise protsessi sellega, kui pidin valima Portugali filmikoolist lahkumise ja Taani õppima suundumise vahel. Miks õppida Portugalis? Miks rajada oma firma Portugali?

Kõik taandub mu eelnevalt öeldule: mõtle kastist välja, mõtle ülemaailmselt ja ära sea endale piire.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.