LeapINi blogi

Miks otsustas Türgis tegutsev tõlk LeapINi kaudu Eestisse firma asutada?

Tekstide ühest keelest teise tõlkimine on väärtustlik oskus, millega teenib elatist LeapINi klient Emek Ön. Mees tõlgib inglis- ja prantsuskeelseid tekste Türgi keelde, mis on ühtlasi ka tema emakeel.

Selleks, et oma elu kergemaks muuta, asutas 15-aastase kogemusega tõlk oma firma Laborioni koos LeapINiga.

Tõlkimine on üha kasvav töövaldkond

Laborion osutab ülemaailmselt juhtivatele brändidele tõlkimist ja sellega seotud teenuseid. Emek Öni sõnul on nõudlus tõlkimise järele tõusuteel. Ön alustas tõlkimist küll tehnilise sisu valdkonnas, kuid nüüdseks on enamik tema tööst seotud turundusega.

“Ma armastan tõlkimist, sest olen alati keeli armastanud, nende võrdlemist ja nendega mängimist,” ütles Ön. Mehe sõnul jätab ebakvaliteetse tõlke lugemine tema suhu halva maigu.

Türklasest tõlgi tavaline tööpäev algab kohvikusse või mõnda teisse asutusse minekust, peaasi, et sülearvutiga tööd saab teha. Kuna mehel on pidevalt kindlate tähtaegadega projektid, on väga oluline suuta nende vahel kiirelt ümber lülituda ja vahel tuleb lihtsalt ajaga võidu joosta.

Ön rõhutab oma töö juures uurimistegevuse tähtsust. “Kogenud tõlk peab mõnest valdkonnast eriteadmisi omama, kuid olema samas valmis ka pea ees teiste inimeste oskusvaldkonda hüppama.

“Vahel tuleb tunnistada, et sul pole kõiki vastuseid ja teha oma taustatööd või proovida uue nurga alt lähenemist,” selgitab ta.

Kuidas türklasest tõlk Eesti e-kodanikuks sai?

Eesti e-residentsuse valis tõlk lihtsuse tõttu, kuna oma kodumaal ettevõtte asutamine oleks osutunud liialt keeruliseks. Kuna enamik Öni kliente on Euroopa Liidus tegutsevad agentuurid, teeb e-residentsus äriajamise palju lihtsamaks.

LeapINist kuulis ta sõbra kaudu ning kogu asja lihtsus saigi määravaks faktoriks.

“Peale ID-kaardi saamist võtsin ühendust LeapINiga ning kahe nädala pärast oli mu äri püsti,” rääkis Emek Ön. “Iga kord kui mul tekib mingi küsimus, on LeapINi meeskond vaid ühe kiire e-kirja kaugusel.”

Emek Ön käis Eestis, et pangakontot avada. “Kõik läks tänu LeapINi juhendamisele väga sujuvalt,” ütles mees. Ön külastas Tallinnat kesksuvel ning tema jaoks oli lausa maagiline näha, kuidas päike praktiliselt ei loojugi.

“Kui ma oma reisi Baltikumi planeerisin, ootasin väga traditsiooniliste toitude nagu heeringas ja verivorst maitsmist. Kuid minu üllatuseks avastasin, et on isegi lihtsam leida väga häid restorane, mis pakuvad toite kogu maailmast,” rääkis Ön.

“Ja mulle meeldis linna rohelisus väga palju. Tahan kindlasti uuesti tulla.”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.