Tehnikavidinad, mis igal digiränduri seljakotis olema peaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Digirändurid veedavad enamuse oma ajast teel olles ja paljud neist seljakotist elades. Seepärast on oluline endaga töötegemiseks oluline varustus alati kaasa võtta. Mis aga peaks lisaks arvutile ja telefonile veel seljakotis olema?

Laadija ja akupank

Paljud tänapäeva arvutid kasutavad laadimiseks ka teiste seadmetega ühilduvaid tehnoloogiaid. Näiteks kui kasutad Maci uuemaid sülereid, siis saad tänu USB-C otsale vajadusel kasutada laadimiseks ka telefoni kaablit.

Igal juhul on tark endale kotti panna ka tagavara-laadija, selleks puhuks kui kaasasolevaga peaks midagi juhtuma.

Samuti on mõistlik kaasa pakkida ka mõni akupank, mille abil saab ka sülearvutit laadida. Eriti kasu on sellest olukorras, kus juhet pole võimalik seina näiteks panna.

Seinapistikute adapterid

Kui reisid palju maailma eri paigus, siis on kindlasti kasulik endaga kaasas võtta ka seinapistikute adaptereid. Teatavasti kasutatakse maailma eri paigus erinevaid standardeid, seega näiteks meil tavapärase otsaga seinaadapteriga pole Inglismaal või USA-s midagi teha.

Kõrvaklapid

Pidevalt teel olles võib olla raske leida rahulikku paika, kus oma tööle keskenduda. Siin on tuleb appi hea nipp – kasuta aktiivseid helisummutusega kõrvaklappe. Muusika asemel kuula aga vaikust ehk aktiveeri lihtsalt helisummutuse funktsioon, mis aitab välised helid isoleerida.

Hiir ja klaviatuur

Olenevalt töö iseloomust võib olla kasulik endaga kaasa võtta ka eraldi hiir ja klaviatuur. Täissuuruses klaviatuur võib oluliselt kaasa aidata produktiivsusele ning samamoodi on palju kergem asju ajada hiire abil puuteplaadi asemel.

Kindlasti on sellisel juhul mõistlik investeerida juhtmevabadesse seadmetesse, siis pole nende katki minemise ohtu ega kaablite pusasid kotis.

Väline kõvaketas

Kuigi tänapäeval saab oma andmetest tagavara kerge vaevaga pilve laadida ja seal hoida, on mõistlik igaks juhuks seda mitmes kohas teha. Selle jaoks on hea variant kasutada näiteks välist kõvaketast.

Kunagi ei saa täiesti kindel olla, et tehnika selle omanikku alt ei vea, seepärast on hea, kui lisaks arvutisse talletatud infole on see varukoopiana talletatud ka mujal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.