Järjest enam inimesi soovib kasutada kaugtöö tegemise võimalusi ja mitte kinni olla ühes kohas, selgub And Co ja Remote Year koostatud uuringust.
Uuringus võttis osa kokku 4000 inimest. Selle tulemused näitasid, et töötajad eelistavad paindlikkust töö tegemise koha osas ning alati ei pea selleks olema kontor.
Töötamine igalt poolt
Paljud uuringus osalenud ettevõtted on täielikult üle läinud kaugtöö mudelile.
Vastanutest 55% ütlesid, et töötavad täielikult distantsilt ning 43% teevad seda osaliselt, jagades oma aega ka kontori vahel.
Töö ja reisimise kombineerimine
Väga paljude jaoks on olnud otsus kaugtööle üle minna võimalus mööda maailma ringi reisida. Vastanutest 11% on sellised, kes on teinud seda viimase aasta jooksul.
Slack on uus kontor
Samuti on kasvanud oluliselt erinevate produktiivsuse ja suhtlusrakenduste osakaal, mille kaudu kolleegidega suhelda.
Selle võrra on osad ettevõtted saanud ka näiteks vähendada füüsiliste töökohtade vajadust kontoris.
Ka kaugtöö tegijate palgad tõusevad
Uuringust selgus ka, et kauem kaugtööd teinud inimestel on sissetulekud ajas regulaarselt kasvanud. Kui esimest aastat seda stiili töötajatest 7% teenis üle 100 000 dollari aastas, siis 7 aastat töötanute seas tõusis see number juba 18% peale. USA töötajate hulgas oli sellise palga teenijaid 14% võrreldes muu maailmaga, kus see number oli 8%.
On ka miinuseid
Vastustest selgus aga asjaolu, et ka kaugtöö puhul on palgalõhe meeste ja naiste vahel. 13% meestest teenivad tõenäoliselt kuuekohalise palganumbri, samas kui naiste seas on see näitaja 8%.
Kolmandik vastajad kurtsid ka ületöötamise üle ning osade jaoks oli suurimaks väljakutseks enese motiveerimine tööasjade ära tegemiseks. 33% vastanute jaoks oli kaugtöö miinuseks ka üksindustunne ja suhtlusvõimaluse vähesus kolleegidega.
Ka digitaalne nomaadlus on kasvuteel
Pea veerand kõigist vastanutest kirjeldasid end kui digirändureid, kellest 17% reisib aastas enam kui viide erinevasse riiki.