Miterassa blogi

4 uut ja head Bose kõrvaklappi, millega saab sooja sügist edasi nautida

Päike ja soe pole veel kuhugi kadunud ning aina enam soovitatakse praegu viiruste ajal väljas värskes õhus liikuda, mis on igatpidi tervislik ja kasulik. Kui tahad ka oma lemmikmuusika õue kaasa võtta, siis on siin neli võimalust, mismoodi seda Bose abiga teha.

Bose Bluetoothiga spordiklapid Sport Earbuds kestavad akudelt kuni viis tundi, aga kui sa avastasid alles enne trenni või õue minekut, et neid tuleb laadima hakata, siis pole ka probleemi. Viieteistkümne minutiga saad kuulamisaega kaheks tunniks.

Bose Sport Earbuds´id kestavad ühe laadimisega viis tundi.

Saadaval on kolmes erinevas värvitoonis spordiklappe: valge, sinine ja must.

Kuna need juhtmevabad klapid on mõeldud sportimiseks, siis kinnituvad nad väga kindlalt ning püsivad hästi kõrvas – selleks on lisaks vahetatavatele otsikutele ka kõrvasisene sang, mis aitab kuulareid õiges asendis paigal hoida. Kõrvaga sobitamiseks on kolmes suuruses otsikud – väikesed, keskmised ja suured.

Kõrvaklappide tööaeg ühe laadimisega on viis tundi, mis väikeste kõrvasiseste kuularite puhul on päris hea näitaja. Need laevad end kapslis täis kahe tunniga. Klapid laevad ennast laadimiskapslisse pannes, mille aku omakorda annab veel lisaks kümme tundi kuulamisaega.

Spordiklappidelt eeldatakse ka paremat niiskuskindlust, kui tavalistel – Bose Sport Earbudsid ongi IPX4 standardile vastava ilmastikukindlusega, kannatades pritsmeid ja higi. Juhtida saab puutetundlikelt välispindadelt – neid puudutades on võimalik panna muusika pausile või edasi mängida, samuti kõnesid vastu võtta või neist keelduda.

Bose QuietComfort Earbuds´id käivad laadimiskarpi, mis annab juurde 12 tundi kuulamisaega.

Kui otsid veelgi pikemat akuaega ja tahad kompaktseid kõrvasiseseid kõrvaklappe, mis summutaksid hästi müra, siis Bose Quietcomfort Earbudsid oleksid sobiv valik. Neil klappidel on ühe täislaadimisega kuulamisaega kuus tundi, laadimiskapsel annab veel 12 tundi lisaks. Kapslil on muuhulgas ka Qi standardile vastav juhtmevaba laadimise võimalus.

15 minutiga saab akusid laadida kuni kaheks tunniks muusika kuulamiseks.

Mürasummutuseks kasutab Bose nii passiivset summutust tihedate ja heli vähe läbi laskvate silikoon-otsikutega, aga lisaks eemaldab taustahääli veel aktiivne mürasummutus, miks välismikrofonist kuuldud taustahelid sinu lemmikmuusika signaalist “maha lahutab”.

Neil niiskus- ja pritsmekindlatel klappidel on olemas ka läbipaistev helirežiim, mis aitab näiteks mõnda tähtsat teadaannet lennujaamas kuulates või ka kontoris töökaaslasega rääkimiseks korraks välised helid läbi lasta.

Võrreldes Sport Earbudsidega on Quietcomfort Earbudsid natuke suuremad ja raskemad, mille põhjuseks on keerukam helisüsteem, mis püüab täpselt edasi anda kõrgeid ja madalaid sagedusi nii valjuks keeratud helitasemega kui ka väga vaikselt kuulates. Selleks kasutatakse Active EQ helitehnoloogiat.

Parempoolse kõrvaklapi mikrofon püüab kinni mobiilikõne ajal sinu hääle ja teine mikrofon aitab samal ajal taustamüra eemaldada, nii et telefoni- ja virtuaalkoosoleku kõned on alati puhtad ja selge heliga.

Frames Tempo kaks ühes kõrvaklapid-prillid on mugavad näiteks rattasõidul.

Bose kõlaritega spordiprillid Frames Tempo on täiesti sobivad kasutada ka sügisel, sest päikeselisi ilmasid kohtab igal ajal ning pealegi aitavad minikõlaritega prilliraamid muusikat kuulata päris muretult, kuna prillid püsivad hästi paigal. Kui sa ei taha midagi oma kõrva sisse pista, siis prillisangades asuvad minikõlarid ongi selles mõttes väga mugavad, kuna ei ole kandmisel tunda ja saad ka väliseid hääli kuulata.

Kandmisel aitavad mugavusele kaasa pehmest silikoonist ninapadjad, mis on nii libisemis- kui nahaärrituskindlad. Klaasid on kergesti vahetatavad.

Klapid on niiskus- ja pritsmekindlad, akust jätkub kuni kaheksaks tunniks ehk praktiliselt kogu aktiivseks päevaks. Kaasa tuleb tugev reisivutlar, laadida saab ühe sanga sisse peidetud USB pesast.

Bose kõrvaklapp-prillidele saavad prillikandjad tellida ka optilisi klaase.

Bosel on teisedki kõlariga päikeseprillid – Frames Tenor on veidi teistsuguse disainiga mudel. Polariseeruvad klaasid on üleni raami sees, kuid ka neid saab üsna lihtsalt vahetada. Muusikamängimise aega on küll vähem – 5,5 tundi, kuid selle võrra on prilliraamid saledamad ja kergemad.

Mõlemaid Bose kõrvaklappe-prille saavad muuseas kasutada ka prillikandjad, sest vajadusel võib omale tellida optilised klaasid. Seda saab teha siit.

Kõrvaklappe ja spordiprille ning teisi Bose tooteid saab järgi proovida Miterassa poodides ja osta nii kohapealt kui e-poest.

13. novembril loositakse Facebookis välja uhiuued Bose Sport Earbuds spordikõrvaklapid (väärtuses 199 €). Loosis osalemiseks tuleb Facebooki postituse juures kirja panna, mis eesmärgil või millise spordiala jaoks neid klappe vaja oleks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.