Miterassa blogi

Airthings annab teada, kas sinu kodu või kontori õhk soodustab viiruste levikut

Õhupuhtus on praegu oluline kui kunagi varem. Selleks, et teada saada, kas kodus või kontoris on õhus kahjulike ainete kogus normi piires ning kas õhu kuivus soodustab viiruste levikut, sobib hästi Airthingsi keskseade koos lisa-anduritega, mida võib paigutada igasse tuppa ja abiruumidesse.

Andurite ja keskseadme abiga saab teada nii süsihappegaasi, tervisele kahjuliku radooni, lendlevate orgaaniliste osakeste kui ka niiskustaseme õhus, samuti mõõdetakse temperatuuri ja õhurõhku.

Selleks, et oma kodus õhupuhtust jälgiv süsteem üles seada, on vaja vastavaid andureid, mis edastavad juhtmevabalt oma näidud. Kui andureid on rohkem, lisandub keskseade, mis näite kogub ja mobiilile edastab. Ülevaate saab nutiseadmest, kus äpp andmeid sobival kujul kuvab kas graafikute või hetkenäitudega. Siin on valik Airthingsi seadmetest, millega saad oma siseõhu kvaliteedi kontrolli alla.

Radooni ja siseõhu kvaliteedi mõõtejaamade komplekt Airthings House kit

Kõige mugavam on alustada komplektiga, milles kõik vajalik kohe olemas. Airthings House kit sisaldab kahte siseõhu mõõtejaama: WaveMini (mõõdab õhus lendlevaid orgaanilisi ühendeid, temperatuuri, suhtelist õhuniiskust) ja Wave 2Gen (mõõdab radooni, temperatuuri, õhuniiskust) ning neid ühendavat keskseadet ehk Hub-i seadmete juhtmevabaks ühendamiseks. Lisaks komplektis olevatele mõõtejaamadele võib süsteemis olla veel mõõtejaamu, kokku kuni kümme.

Mõõtejaamad suhtlevad keskusega juhtmevabalt Smartlinki ühenduse kaudu, mis lubab andurid paigaldada just sinna, kuhu ise tahad. Keskus omakorda on Internetiga ühenduses LAN kaabliga, mis tagab stabiilse ja kindla ühenduse ning ei sõltu WiFi levialast.

Ühilduvus Google Assistanti või Alexaga tähendab, et saad nutika kodu lahenduste kaudu häälkäsklustega küsida õhunäite ja virtuaalne assistent loeb need ette.

Siseõhu kvaliteedi mõõtejaam Airthings Wave Plus

Mõõtejaam Wave Plus on kasutatav nii eraldi (otse üle Bluetoothi nutitelefoniga ühendades) kui ka koos andurite süsteemiga läbi Airthingsi keskuse, mille külge saab ühendada kuni kümme andurit.

Kodukasutaja jaoks on Wave Plus hea toas oleva õhu kvaliteedi hindamiseks: kui mõõdetava süsihappegaasi, radooni või õhus lendlevate orgaaniliste ühendite tase on liiga kõrge, vajab ruum õhutamist. Lisaks saab mobiiliäpi kaudu jooksvalt teada ka temperatuuri, suhtelise õhuniiskuse ja õhurõhu. Temperatuur ja õhuniiskus on samuti sisekliima olulised näitajad, sest liiga kuiv õhk võib muuta inimese limaskestad kuivaks ja ärritunuks, mis võib suurendada viirushaigustesse nakatumise ohtu. Seda eriti just siis, kui ruum pole piisavalt hästi ventileeritud. Ise hinnates ei pruugigi aru saada, kui kuiv õhk on – siin tulevadki appi Airthingsi seadmed.

Kui näidud ületavad soovitatud tasemeid, annab mõõtejaam sellest märku nii korpusel olevate LED tulede kui ka mobiiliäpi kaudu hoiatusi saates.

Seade saab toidet kahest AA patareist, mis kestavad Bluetoothi ühendust kasutades kuni 16 kuud, Smartlinkiga aga kuni 18 kuud.

Siseõhu kvaliteedi mõõtejaam Airthings Wave Mini

Kui otsid andurit, mis mõõdaks vaid põhilisi õhunäitajaid, siis Wave Mini ongi õhus lendlevate orgaaniliste ühendite, temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse jaoks. Selle anduri võid paigaldada näiteks keldrisse, abihoonesse, lattu või mõnesse muusse vähemkäidavasse ruumi, kus oleks hea siiski teada põhilisi õhunäitajaid. Osakeste kontsentratsiooni järgi saab näiteks määrata mobiilile alarmi, kui hallitus keldris võimust on võtnud või kui õhuniiskus ja temperatuur on lubatu piiridest väljas.

Airthingsi tootevalikus on lisaks kodudele ka ärikasutaja lahendusi, vaata kõiki seadmeid siit.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.