Miterassa blogi

Allergiate aeg on käes: Airthingsi targa kodu äpiga saab nüüd täpset õietolmuinfot

Airthingsi targa kodu seadmetele lisandus mobiiliäpi uuendusega võimalus ka täpset asukohapõhist õietolmuinfot saada. Äpp annab teateid õhu kvaliteedi kohta allergikutele kilomeetrise täpsusega.

Airthingsi targa kodu seadmetega võib koos mobiiliäpiga seega jälgida õietolmu taset väljas ning hinnata andurite abil õhupuhtust siseruumides. Airthings Wave Plus või Airthings Wave Mini seadmed lubavad hinnata õietolmu hulka õhus orgaaniliste komponentide hulka (VOC) analüüsides, et ennetada allergianähtude teket või astmahoogude tugevnemist. Õues oleva õietolmu taseme aga saab äpp kätte vastavatest andmebaasidest ning täpsustab tulemusi kasutaja asukoha põhjal.

Äpist saab vaadata nii ohtlikkuse taset enda asukohas kui ka kaardil hinnata, kui palju õietolmu on seal, kuhu plaanid minna. Lisaks võib äpist vaadata ka prognoose, et järgmisteks päevadeks valmis olla.

Õhu kvaliteedi kohta saab Airthings Wave´i seadmelt infot väga mugavalt – selleks peab käega viipama anduri ees ja selle ringikujuline LED indikaator hakkab põlema kas roheliselt (õhk on piisavalt puhas), kollaselt (õhus on saastet) või punaselt (õhukvaliteet on halb). Muidugi saab täpsemat tulemust ka äpist uurida.

Lisaks õietolmule aitab Wave Mini muidugi ka silma peal hoida koduse õhu temperatuuril, õhurõhul, niiskusel ning lendevatel orgaanilistel ühenditel (inglise k. VOC). Veelgi võimekamal mudelil, Airthings Wave Plusil on lisaks eelmainitule veel ka CO2 ja radoonisensorid, mis on tänast viiruste leviku intensiivsust arvestades eriti aktuaalsed.

Kui nüüd mobiilirakendusest lähimaid kohti Tallinnas uurida, siis selgub, et hetkel on puude põhjustatud õietolmukogus õhus väga kõrgel tasemel (5/5) ning seega allergikutele või astmahaigetele mõnikord lausa ohtlik:

Nagu kaardivaatest näha, on õietolmu tase kogu Eestis praegu “punases”:

Mida teha, et õhk oleks puhtam?

Kui ka Airthingsi siseruumiandurid hoiatavad kodus kehva õhukvaliteedi ja orgaaniliste osakeste liigse kontsentratsiooni pärast toaõhus, siis tuleks sisse lülitada õhupuhasti, mitte avada aknaid, kasutada ventilatsioonis korralikke õhufiltreid. Jälgi, et õhuniiskus oleks normi piires, väldi hallituse teket, liigset tolmu ja muutuvat temperatuuri. Temperatuuri reguleerides aitab tavaliselt termostaadile natuke madalama näidu seadmisest, mis ühtlustab temperatuuri ja hoiab ära liiga kuiva õhu tekke.

Õues aga tuleks liikuda hoiatuste ajal võimalikult vähe ja aitab ka maski kasutamine.

Airthingsi erinevaid andureid saad osta Miterassa poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.