Miterassa blogi

Bose kõrvaklapid mõõdavad trenni ajal ka südamelööke

Bose juhtmevabad kõrvasisesed klapid SoundSport Pulse on ideaalsed sporditegemisel, kuid lisaks heale kõrvas püsivusele ja niiskuskindlusele on neil veel üks haruldane omadus, mis teeb SoundSport Pulse´i eriti sobivaks just trennisõpradele.

See eriline omadus, mida muudel klappidel naljalt ei kohta, on südamelöökide lugemise funktsioon. Kui ühendad oma kõrvaklapid üle Bluetoothi mobiiliga, siis saad äpist seadistada pulsianduri. Siis antakse heliga teada, kui vasakus klapis olev andur suudab korralikult südamelööke lugema hakata. Kui aga otsik on halvasti kõrvas, siis teatatakse, et asendit on vaja kohendada.

Täpsema juhendi südamelöökide lugemise seadistamiseks leiab siit videost:

Bose SoundSport Pulse pole aga mitte ainult südamelöökide sensori poolest eriline. What Hi-Fi? portaal testis neid ja hindas väga kõrgelt ka helikvaliteeti. Ehkki muus osas pole need klapid parimad oma tehniliste näitajate poolest, on testijate meelest tegemist parima helikvaliteediga kõrvasiseste juhtmevabade klappidega, mida sportimiseks kasutada. See on aga üks tähtsamatest omadustest.

Veel suudavad Bose klapid hästi vastu panna ligitikkuvale niiskusele, mille allikaks võib olla nii higi kui ka vihmane ilm väljas. Korpus on kaetud vetthülgava kattega ja see ei lase niiskusel seadmele kahju teha.

Bose Connect äpiga saad kahed Bose kõrvaklapid ühendada täpselt sama muusikat mängima. Nii võid sõbraga koos trenni teha ja kuulata sama muusikat või Podcasti. Pulssi aga võivad mõõta ka teised trenniäpid, näiteks Endomondo või Runkeeper, sest pulsimõõtja on telefoniga ühendatud kui traditsiooniline trenniseade ning terve hulk enamlevinud rakendusi tunnevad selle ära. Seega ei ole vaja eraldi pulssi mõõtvat seadet enam jooksma või jõusaali kaasa võtta, piisab headest kõrvaklappidest.

Kahte kuularit ühendava juhtme küljes on väike pult – sellest saad helivaljust muuta ning ka mikrofoni abiga kõnedele vastata või häälkäsklusi anda. Seega kui tahad lasta end telefonil häirida, võid ka tähtsaid edasilükkamist mittekannatavaid kõnesid vastu võtta igal ajal.

Aku kestab klappidel viis tundi, millest peaks piisama ka pikemaks trenniks või poolepäevaseks matkaks. Telefoni ja muude seadmetega on lihtne siduda NFC ehk lähiväljaside kaudu – selleks peab klapid ja seotava seadme vaid korraks lähestiku viima.

Bose SoundSport-seeria pakub veel teisigi kõrvaklappe, mis on sobivad sporditegemiseks: veidi odavamad Bose SoundSport ilma pulsimõõtjata on muus osas samad, kuid aku kestab tund aega kauem – 6 tundi ja pulssi ei mõõdeta. Kui aga tahad tõeliselt juhtmevabasid, millel puudub ka kuulareid ühendav juhe, siis sobivad laadimiskapsliga Soundsport Free seeria klapid. Neil on kaasas hoidmiseks ja laadimiseks spetsiaalne kapsel, mis annab kaks lisalaadimist ning kuni kümme tundi kuulamisaega.

Vaata kõiki kõrvaklappide ja kõlarite pakkumisi Miterassa esindustest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.