Niipea, kui päike jälle välja tuleb ja silma paistma hakkab, on vaja päikeseprille, aga kui tahaks samal ajal ka muusikat kuulata, käed-vabad seadmega mobiilikõnedele vastata ning häälkäsklusi virtuaalassistendile saata? Kõige selle jaoks tuleb end erinevaid seadmeid täis riputada ja küborgina ringi liikumine pole just paljude jaoks kõige ihaldatum stiil. Bose otsekui tulevikust pärit päikeseprillid aitavad aga need erinevad võimalused ühes seadmes hoida.
Bose kõlari ja mikrofoniga prillid on väga mugavad näiteks autot juhtides – lisaks päikesekaitsele saab nendega ka tähelepanu hajutamata mobiilikõnedele vastata. Samuti sobivad need tänaval kõndides või sellist tööd tehes, mis nõuab käte abi ja sellepärast pole võimalik alati mobiili haarata, kui kõne tuleb.
Kuidas need prillid töötavad?
Bosel on olemas kõlaritehnoloogia, mis suunab heli täpselt sinna, kuhu vaja. Prillide sangapaksendustesse on mõlemale poole paigutatud minikõlarid, mis suunavadki muusika otse kõrva. Veidi kostab ka väljapoole, ümbritsevasse keskkonda, mistõttu pole need täielikult privaatsed kõrvaklapid. Kuid sellevõrra on prille mugavam kanda – miski ei suru kõrvadele.
Prilliklaasid on põhimudelil hallikad, kriimustuskindlast klaasist ning kaitsevad silmi, nagu premium klassi prillidele kohane, blokeerides 99% UV kiirgusest. Valida on kahe kuju vahel – kas retrolt ümarad, mis on taas väga moes, või kandilisemad.
Kandilisem mudel on Bose Alto, ümarama klaasikujuga aga Bose Rondo.
Ühe nupuga juhtimine
Sanga all on üks kuldne nupp, millega saab teha kõike – sisse-välja lülitada, virtuaalsele assistendile häälkäskluse andmise aktiveerida (toetab nii Apple´i Sirit kui Google Assistanti) ning kõnesid vastu võtta. Muidugi juhib see nupp ka muusikat, kui vaja – paneb pausile või jätkab sealt, kus pooleli jäi.
Lisaks saab prille juhtida ka Bose mobiiliäpist, kui ühe nupuga kõige tegemine liiga krüptiline tundub ja vajutused meelest lähevad. Mobiilirakendus Bose Connect aitab ka maailma esimese helilise liitreaalsuse kõrva tuua – see lisab ümbritsevasse “päris” helipilti tehismaailma helid, paigutades need kasutaja suhtes vajalikku kohta ja tekitades ruumilise tunde, nagu klappidest kostev heli asuks ruumis just selle koha peal, nagu määratud.
Tehnilised andmed, mida vaja teada
Nutiseadmetega ühenduvad Bose prillid üle Bluetoothi. Aku kestab muusika mängimisel 3,5 tundi, laadimiseks kulub kaks tundi ja selleks sobib tavaline USB kaabel. Lisaks on kaasas ka mugav kott. Tehnilisi andmeid on vähe, aga põhiline, mis tuleb enne selgeks saada, on klappide sobivus. Selleks peaks neid enne ostu korra pähe proovima, et sobiv mudel ja suurus välja valida.
On selge, et Bose prillid pole mõeldud igaühele, kuid paljudele on need siiski vajalikud lisad, mis aitavad vältida mitmete erinevate seadmete kaasaskandmist. Plussiks on kindlasti see, et saad muusikat mugavalt kuulata ka päikeseprillidega ja nii-öelda kõrvad vabalt – miski ei kata kõrvu ega ole kõrvas. Käed-vabalt virtuaalsele assistendile häälkäsklusi jagada, dikteerida või mobiiliga rääkida on veel lisaboonused, mis prillid igapäevases kasutuses veel praktilisemaks muudab. Hommikust õhtuni kasutamist takistab küll aku tööaeg – 3,5 tundi, kuid näiteks tööle ja koju sõiduks, lõunaseks väljas jalutamiseks ja muudeks lühemateks hetkedeks, mil peab minema õue päikese kätte, jätkub neist küll.
Vaata kõiki Bose ja teiste bränditoodete pakkumisi T1 Mall of Tallinna 1. korrusel asuvast MySound2Go salongist või e-poest.