Miterassa blogi

Bose uued kõrvaklapid QuietComfort 45 said veel parema ja kestvama müravaheseina

Bose QuietComfort kõrvaklapid on, nagu nimigi ütleb, olnud alati mugavusele ja vaikusele suunatud. Põhikasutajateks on need, kes palju liiguvad ja satuvad kohtadesse, kus tuleks end taustahelidest eraldada, kui tahad keskenduda ja segamatult muusikat kuulata. Gurmaanidele diivanil rahus ja vaikuses muusika kuulamiseks mõeldud klapid on teistsugused. Uued QuietComfort 45 juhtmevabad kõrvaklapid said ka kauem kestva aku.

Väliselt pole uus mudel vanemast põlvkonnast eristatav – kõik on enam-vähem sama. Lähemal vaatlusel siiski selgub, et üht-teist on täiendatud detailides. Vanamoodne micro-USB on näiteks asendunud kaasaegse USB Type-C laadimispesaga. Seega ei pea enam oma muude seadmetega kasutatava kaabli kõrval klappidele eraldi juhet kaasas kandma. Muud olulisemad muudatused aga on pigem sisemised.

Uue Bluetooth 5.1 kasutamine tähendab, et sama klapipaari saab korraga paaritada kahe seadmega, Nii võid näiteks arvutist muusikat kuulata ja kui mobiilile tuleb kõne, siis vaid mõne vajutusega saab selle samade klappidega muusika vahele vastu võtta. Mürasummutus toimib ka kõnede puhul – siis võetakse selgelt üles rääkija hääl ning summutatakse taustalt kostvaid helisid.

Mürasummutuse osas on Bose teinud peale 2019. aastal välja tulnud eelmist põlvkonda kõvasti arendustööd ning mitmed testijad tuntud audioportaalidest märkasid, et QuietComfort 45 summutab pea täielikult tänavalt kostvaid autohääli. Samas pole mürasummutuse taseme ja helitämbri juhtimiseks Bose Music äpis kuigi palju võimalusi. Klappidest aga saab näiteks juhtida normaalse, mürasummutava ja läbipaistva helirežiimi vahel. Viimase puhul kuuled hästi ümbritsevaid helisid, kuid samal ajal kostab ka muusika. Tänaval liikudes või kontoris, kui keegi sind kõnetab, on see turvaline ja mugav, sest ei pea klappe peast ära võtma.

Uute klappide aku kestab nüüd rohkem, kui eelmise põlvkonna mudelitel – kuni 24 tundi ning 15 minuti kiirlaadimisega saab juurde kolm tundi kasutusaega.

Kuna tegemist on siiski reisiklappidega, mida tihti kaasas kantakse, on ka uus mudel kokkuklapitava konstruktsiooniga, et mahuks ära lapikusse vutlarisse. See võtab vähem ruumi ja on kerge nii reisile kui igapäevaseks liikumiseks kaasa võtta.

Bose uued mürasummutusega kõrvaklapid QuietComfort 45 on müügil Miterassa poodides ja e-poes. Saadaval on nii musta kui valge korpusega mudelid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.