Miterassa blogi

Bose uutel kõrvaklappidel on 11 mürasummutuse taset

Bose sisenes sel sügisel kõrvasiseste mürasummutavate juhtmevabade klappide maailma ja tegi seda suurelt. Uued Bose QuietComfort Earbudsid summutavad müra just täpselt sellisel tasemel, nagu ise tahad, alates väliste häälte selgest kuulmisest kuni täielikult oma muusika sisse sukeldumiseni ilma segavate kõrvaliste helideta.

Paljudes ülevaadetes ja testides on juba kiidetud uute klappide helikvaliteeti. Kandjale on need aga natuke suuremad, kui mõnikord harjutud. Samas aitavad kaasasolevad otsikud sobitada klapid kõrvadega nii, et need püsiksid kindlalt paigal ka sporti tehes. Lisaks on korpuse küljes “tugikonksud”, mis hoiavad kuulareid paremini õiges asendis.

Klappidel on nii passiivne kui aktiivne mürasummutus, mis töötavad tandemina kõigil mürasummutuse tasemetel. Aktiivne mürasummutus kasutab nii sisemisi kui välimisi mikrofone, võrreldes helisid ja töödeldes signaali selliselt, et kõrva jõuaks vaid see, mida kasutaja soovib. Klappides asuvad protsessorid tekitavad millisekundite jooksul vastandfaasis signaali, mis kõrva kostuvatest helidest välised hääled eemaldab. Passiivne summutus töötab pehmete, kõrva sisemise kujuga sobituvate otsikute abil, mis ei lase füüsiliselt väliseid helisid sisse. Passiivne mürasummutus üksi pole aga kunagi päris efektiivne, seda aitabki täiendada aktiivne summutus.

Kui tavaliselt helivaljuse vähenedes kõrvaklappidel bassid nõrgenevad või mõnikord kaovad sootuks, siis QuietComfort Earbudsidel on selleks helivaljusest sõltuv ekvalaiser — basse reguleeritakse vastavalt sellele, kui valjult muusikat kuulatakse. Nii on sügav bass ja teravad kõrged sagedused olemas ka väga vaikselt kuulates.

Kui suured kuularid võivad muidu olla ebamugavamad, siis on sellel ka kaks eelist. Esiteks — puutetundlik pind, millelt klappe juhtida, on suurem ja mugavam kasutada. Teiseks — klappide sisse mahub siis ka suurem kõlarielement, mis mängib väiksemast paremini.

IPX4 standardile vastav korpus sobib sportimiseks — kannatab niiskust ja pritsmeid. Päris vee alla ei maksa nendega siiski minna.

Koos laadimiskapsliga on kuulamisaega 12 tundi. Kapslist laevad kõrvaklapid end täis 15 minutiga kaheks tunniks muusikamängimiseks. Kapsel ise võib aga oma akusid laadida ka juhtmevabalt — Qi standardi tugi on olemas.

Klappe saab juhtida mobiiliäpist Bose Music, kust on võimalik väga täpselt mürasummutust ja helitämbreid seada. Äpp tegeleb tarkvarauuendustega, millega võivad tulevikus lisanduda uued funktsioonid klappide kasutamiseks.

Uued Bose mürasummutavad klapid jõuavad erinevatel turgudel müügile oktoobri jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.