Miterassa blogi

Bose WiFi kõlaritele kuulutati välja Google Chromecasti tugi

Kui oled kasutanud Bose WiFi-kõlareid Home Portable Speaker või Bose Home Speaker 500, siis sai neist edastada seni küll tuntud striimiteenuseid nagu Spotify Connect vms. Las Vegases aasta alguses toimunud CES-il aga kuulutati nüüd Google´i enda poolt nimeliselt välja juhtmevaba ühenduse ehk Chromecasti toe lisandumisest Bose kõlaritele. Lisaks nimetatud kahele hakkavad Chromecasti toetama ka ribakõlarid ehk Soundbarid seeriast 300, 500, 700 ja 900.

Chromecast on Google´i juhtmavaba edastusvõimalus, millega võib oma nutiseadmest või arvutist edastada pilti ja heli juhtmevabalt seda toetavasse seadmesse. WiFi kõlaritesse saab edastada nutiseadmetest kadudeta heli üle WiFi (kuni 24-bitise kvaliteediga ja 96 kHz), mis on tunduvalt kvaliteetsem, kui Bluetoothiga. Näiteks saab edastada selliseid striiminguteenuseid nagu Tidal või Apple Music, mida Bose äpp seni ei toetanud, kuid Chromecasti toega võib edastada ka Netflixi, Disney+ jt pilti näitavate striiminguteenuste heli oma ribakõlarisse.

Androidiga nutitelefonis saab niimoodi vaadata nende striiminguteenuste saateid ja filme küll seadme enda ekraanilt, kuid heli suunata hoopis kvaliteetsemasse ja võimsamasse Bose WiFi-kõlarisse.

Bose Portable Home Speaker.

Need kõlarid hakkavad toetama ka Google Home´i lahendust, et kasutada Multiroom´i võimalusi. See lubab erinevates tubades asuvad kõlarid ühendada gruppidesse ja mängida neist sama muusikat või igast kõlarist erinevat sisu. Google Home lisab ka Google Assistanti hääljuhtimise toe.

Google lubas CES 2022 virtuaalsel esitlusel, et Bose kõlarid saavad Chromecasti toe lähikuude jooksul koos vastava tarkvarauuendusega.

Suure valiku Bose kõlareid leiad Miterassa poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.